Атлетіко розгромив Марсель і став переможцем Ліги Європи

ФІНАЛ БЕЗ ІНТРИГИ /

Нарешті футбольна громадськість дочекалася першого з двох фіналів єврокубків, - відкривати естафету була покликана Ліга Європи. У фінальному матчі зустрілися французький Марсель і дворазовий переможець турніру іспанський Атлетіко. Оскільки поєдинок проходив у Франції, переважна кількість уболівальників підтримувало "провансальців", але іспанці намагалися не відставати і надали якісну підтримку своїм улюбленцям. Що стосується стартових складів, головні тренери обох команд нітрохи не здивували вибором представників основи, випустивши з перших хвилин кращих на даний момент виконавців.

Як відомо, Дієго Сімеоне продовжує відбувати дискваліфікацію за неналежну поведінку в матчі з лондонським Арсеналом, але, як показала практика, відсутність ентренадора не позначається на виступах команди, подібне відбувалося і в фінальному матчі. Правда, "матрацники" не з самого початку контролювали хід гри, ініціативу на полі в дебюті поєдинку захопили підопічні Руді Гарсії. Французи могли відкрити рахунок вже на 4-й хвилині після того, як Пайє вивів Жермена на ударну позицію, але Валер примудрився не влучити по воротах з близької відстані.

Ще через кілька хвилин номінальні господарі заробили перспективний штрафний, подача якого завершилася ще одним небезпечним ударом по воротах, в цей раз пробивав Рамі, але і удару Аділя забракло влучності. Ближче до середини першого тайму мадридці вирівняли гру, яка тепер проходила на зустрічних курсах, команди по черзі підбиралися до воріт один одного, але воротарям не загрожували. А на 21-й хвилині загроза воротам таки виникла і вона не закінчилася нічим хорошим для Марселя, який, до слова, сам подарував гол супернику - Замбо-Ангісса невдало обробив м'яч і подарував його Габі, який відпасував на вільного Грізманна, француз зблизився з Манданда і легко переграв свого співвітчизника - 1: 0.

Після пропущеного гола Марсель знову заволодів ініціативою, проводячи стрімкі атаки, але все ніяк не міг потривожити Облака. На 32-й хвилині справи у французької команди стали ще гірше - її лідер і капітан Дімітрі Пайє звалився на газон і попросив заміну, швидше за все, через рецидив недавно залікованої травми, півзахисник залишав поле зі сльозами на очах, а разом з Дімітрі плакали і деякі вболівальники "провансальців". Після того, як Пайє пішов з поля, це негативно вплинуло на Марсель, який тепер виглядав безпорадним і більше не становив жодної загрози для суперника. Атлетіко повністю забрав м'яч під свій контроль в кінцівці тайму і спокійно довів гру до перерви.

Номінальні гості активно почали другу половину зустрічі і зуміли забити швидкий гол - на 49-й хвилині все той же Грізманн отримав пас від Коке, вийшов на ударну позицію і проштовхнув м'яч повз Манданда - 2:0. Після цього гола гравці Марселя виглядали приреченими, практично кожному шанувальнику футболу було зрозуміло, що Атлетіко не упустить перемогу, з огляду на те, як він вміє оборонятися і зберігати рахунок. Але "матрасникам" навіть не доводилося захищатися великими силами, так як Марсель не був небезпечний на чужій половині поля, до того ж, Гарсія досить рано прибрав з поля свого кращого гравця в цьому матчі Окампоса, так що перспективи Марселя були зовсім не райдужними.

Підопічні Симеона, або в даному випадку Хермана Бургос, повністю контролювали хід гри, заробили чимало штрафних і кутових, але всього цього виявилося недостатньо для забитого гола, хоча і була парочка небезпечних ударів. Ближче до закінчення зустрічі з'явилася надія на відродження інтриги, коли м'яч влучив у штангу після удару Мітроглу головою, але даний епізод виявився лише винятком, і надалі підопічні Гарсії не загрожували воротам Облака.

Під завісу поєдинку "матрацники" провели ще один гол і довели рахунок до розгромного - на 89-й хвилині Коке виклав м'яч на тарілочці капітану команди Габі, а той другим дотиком розстріляв ворота Манданда, встановивши остаточний рахунок - 3: 0. Після цього мадридці спокійно довели справу до фінального свистка, який ознаменував перемогу Атлетіко не тільки в цьому матчі, але і в Лізі Європи, яку "матрацники" знову виграли через 6 років і зрівнялися за кількістю перемог у другому за значущістю єврокубку в його нинішньому форматі з своїми співвітчизниками з Севільї - обидві команди виграли по 3 Ліги Європи.

Марсель - Атлетіко 0:3
Голи: Грізманн, 21, 49, Габі, 89

Марсель: Манданда - Сарр, Рамі, Луїс Густаво, Амаві - Замбо-Ангісса, Сансон - Флоріан Товен, Пайє (Лопес, 32), Окампос (Н'Джіе, 55) - Жермен (Мітроглу, 74)

Атлетіко: Облак - Врсалько (Хуанфран, 46), Хіменес, Годін, Ернандес - Корреа (Партія, 88), Сауль, Габі, Коке - Дієго Коста, Грізманн (Торрес, 90)

Попередження: Амаві, Луїс Густаво, Н'Джіе - Врсалько, Ернандес