Нардеп Рибак з Буковини виступив з промовою у японському Національному університеті Фукушіми про стан та перспективи розвитку зони відчуження Чорнобильської АЕС

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ОБМІН / 


Українсько-японський досвід щодо ядерної проблематики - це підручник для всього світу. У ході зустрічей у Японії ми отримали нагоду побачити грунтовність і комплексність підходів до спільної з Україною проблеми - ліквідації наслідків ядерних катастроф. Вражає глибокий науковий рівень у вивченні цього питання, ставлення владних структур, розуміння та сприяння процесу з боку населення, - написав на своїй сторінці у Фейсбук народний депутат України Іван Рибак. 

Сьогодні мав нагоду виступити з промовою у Національному університеті Фукушіми про стан та перспективи розвитку зони відчуження Чорнобильської АЕС, а також про роль у цьому питанні профільного Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Зокрема, розповів про наші досягнення у цій проблематиці, головним з яких є прийняття основоположних законодавчих актів. А також про створення законодавчого підгрунтя для світової наукової спільноти щодо можливості вивчати процеси, які відбуваються після аварій і запобігати новим катастрофам. Український досвід, у тому числі й законодавчі рішення, викликають великий інтерес у наших японських колег. Без перебільшення, у Японії ми зустрічалися і працювали з однодумцями, обговорювали і порівнювали два дуже трагічних, але неоціненних досвіди.

Переконаний, завдяки нашим конструктивним та відвертим дебатам, під час візиту української делегації, японська Фукушіма стала передовим майданчиком для обговорення перспектив світової атомної енергетики.

Накопичувальний період ядерних потенціалів, у тому числі мирних, збігає. Підходи стають виваженішими, критичнішими, тоншими. Ризики - очевиднішими. Тому світова ядерна наука, науковці, екологи вишукують нові підходи, одним з яких є політика "чистих технологій" у атомній енергетиці. І японці вже йдуть далі, налагодивши виробництво ефективного обладнання для розвитку цього напрямку.

Перспективи його встановлення на українських підприємствах у галузі енергетики, металургії та інших, якраз і було предметом розмови на завершальному етапі нашого візиту. Японські "чисті технології" для України вкрай важливі, як з огляду забезпечення чистоти повітря і води, так і чистоти сільськогосподарської ппродукції, яку виробляє наша країна.
 

Погодьтеся, що для аграрної країни, яка щороку збільшує експорт сільгосппродукції, японський пострадіаційний досвід - вкрай важливий.

 

 

Ми вже треті у світі експортери збіжжя, п'яті у світі експортери борошна, перші у світі експортери меду.

І довіра світового споживача до української пропозиції буде повною лише тоді, коли ми демонструватимемо відповідальні підходи у ставленні до екології, а головне, до максимального знівелювання наслідків Чорнобильської катастрофи. Такі зустрічі, такий досвід, який ми отримали у Японії, є дуже важливими у цьому процесі. 
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації