«Евробляхи» в Україні: стали відомі результати зустрічі автомобілістів і депутатів

  • Право
  • 6525
  • 0
ЄВРОБЛЯХА - ЄВРОМУХА / 

У середу, 21 березня, у Верховній Раді відбулася зустріч депутатів і активістів ГО «Авто Євро Сила», які представляють власників машин на Єврономер. Розглядалася можливість впровадження «молдавського» досвіду вирішення проблеми реєстрації «євроблях».


Глава Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна нагадала ключові моменти запропонованого законопроекту. Так водії протягом півроку повинні будуть легально ввезти автомобіль (тобто виїхати за кордон і знову в'їхати в Україну вже на підставі законних документів), сплатити митні збори, тоді, незалежно від року випуску машини (планується обмежитися Євро-3), її можна буде поставити вперше на облік в нашій країні. Що стосується акцизного податку, то він становитиме близько 30% від діючої ставки, плюс ввізне мито, плюс ПДВ від вартості автомобіля.

Депутат запропонувала пошукати таке рішення, яке було б вигідно як суспільству, так і державі. Адже несплата податків людиною, який придбав собі дорогу машину, відбивається на можливості держави наповнювати бюджет.

Також однією з ініціатив, запропонованих жителя півдня, стало надання довідки про доходи тими особами, які хочуть розмитнити автомобіль, куплений за кордоном. Дискусійним виявилося питання екологічного стандарту автомобілів. Представники власників машин на Єврономер виступають за доступність ввезення автомобілів стандарту Євро-3, адже саме вони є найдоступнішими, а значить і затребуваними українськими покупцями. З таким бажанням прогнозовано не згодні екологи і виробники нових автомобілів зі стандартом Євро-5.

У свою чергу, активісти поскаржилися на відсутність конкретного тексту документа, який можна було б обговорити. Активісти не хочуть пом'якшення податкових зборів тільки для теперішніх власників «евроблях», а виступають за розробку конкретного закону для всіх, з «нормальними» ставками на розмитнення.

У коментарі «Судово-юридичної газети» глава активістів, Олег Ярошевич зауважив, що вони очікують від Комітету в надрукованому вигляді для ознайомлення першу і другу частину законопроекту.
 

«Перша частина - це сам закон, а друга частина - це заборони до цього закону. Ми взяли тайм-аут. Через середу буде нове засідання Комітету, де ми принесемо свої варіанти для узгодження », - резюмував Ярошевич. 

 

*****

 

Гройсман заявив, що уряд може протягом місяця врегулювати ситуацію з "євробляхами"


Уряд готовий брати участь у врегулюванні ситуації з авто з іноземними номерами, заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Кабінет Міністрів готовий протягом місяця врегулювати питання автомобілів з іноземною реєстрацією (так званими євробляхами), якщо Верховна Рада делегує це право уряду, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ми готові брати участь для того, щоб це питання можна було врегулювати законодавством України", – сказав Гройсман під час години запитань до уряду у Верховній Раді 23 березня.

Прем'єр наголосив, що якщо Верховна Рада делегує уряду право врегулювати це питання, то його буде вирішено протягом місяця "але якщо питання в тому, що воно має бути врегульоване в рамках українського парламенту, то потрібна позиція профільного комітету".

За даними Державної фіскальної служби України, станом на 1 листопада 2017 року в Україні незаконними є майже 236,6 тис. автомобілів з іноземною реєстрацією.

17 травня Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) вперше визнав винним громадянина України, який керував автомобілем із литовською державною реєстрацією, і зобов'язав його сплатити майже 420 тис. грн, що становить 300% несплаченої суми митних платежів. У ВАСУ дійшли висновку, що надані позивачем довіреність Європейського агентства соціальної інформації від 1 березня 2015 року та довіреність від імені власника цього автомобіля "не є належними і допустимими доказами наявності у позивача права на користування цим транспортним засобом на митній території України".

Нардеп від Блоку Петра Порошенка, голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна заявляла, що розмір акцизу за розмитнення авто можуть знизити до €1–1,4 тис. За її словами, законопроект про розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією вже розроблено.

Зараз рівень ввізних ставок для бензинових і дизельних авто з ЄС становить від 9% до 10%. Крім мита, під час розмитнення легкового автомобіля потрібно заплатити акциз (залежить від об'єму двигуна) і податок на додану вартість у розмірі 20%, нагадала "Економічна правда". Під час увезення електромобілів мита не стягують.

 

Фото: kmu.gov.ua


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації