Чиновники Буковини не поспішають декларувати свої статки та доходи: їм на допомогу йде чат-бот Тарас

Е-ДЕКЛАРУВАННЯ /


В Україні більше мільйона осіб мають звітувати про свої статки та доходи у вигляді декларування. Тільки на Буковині 27 тисяч осіб будуть надавати е-декларації. Серед них керівники управлінь і відділів виконкомів, секретарі міських рад, міські голови міст районного значення, сільські та селищні голови, депутати всіх місцевих рад, усі поліцейські та інші категорії е-декларантів. З метою надання допомоги всім вищевказаним категоріям посад для здійснення електронного декларування.


До завершення періоду третьої хвилі декларування залишилось два тижні у Чернівецькій області подано лише 20% декларацій. Минулого року саме через те, що більшість декларантів почали заповнювати документ в останні дні, система давала збій.
 

Як зазначають громадські активісти, залучені до антикорупційного руху в Україні, у самому НАЗК виявилися не готовими до хвилі запитань і уточнень, пов'язаних із процедурою е-декларування. Тож, невдовзі за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI) було представлено новий інтерактивний інструмент, який допоможе правильно заповнювати електронні декларації. Що це за новація і в чому вона зможе допомогти потенційним декларантам?

 

За їх даними, громадська організація за минулий рік перевірила понад тисячу декларацій. І, промоніторивши дані, виділила типові помилки. Серед найпоширеніших помилок – не зазначення об'єктів нерухомості, де фактично проживає суб'єкт декларування; декларування майна дешевше за встановлений поріг; відсутність вказаного джерела доходів; незазначення майна у користуванні декларанта чи членів сім’ї тощо.

 

Минулого року в процесі моніторингу понад 1000 декларацій «Антикорупційний штаб» виявив багато помилок. Аналітики допускають, що декларанти без умислу допустили ці помилки, адже їм могло бракувати вичерпних роз'яснень з боку компетентного органу та знань законодавства. Для рішення цієї проблеми було створено чат-бот, в основу якого включили покрокову інструкцію по заповненню е-декларацій, а також цілий ряд лайфхаків, за допомогою яких можна знайти потрібну інформацію для заповнення цих документів.

 

Чат-бот «Держслужбовець Тарас» – це розробка громадської організації «Антикорупійний штаб» за сприяння Антикорупційної ініціативи ЄС (EU Anti-Corruption Initiative). Цей інструмент надає покрокову інструкцію по заповненню електронних декларацій в форматі листування у Facebook Messenger або Telegram, а також цілу низку супутніх порад, які стануть в нагоді при заповненні декларації. Він має спростити процес заповнення електронних декларацій та зменшити кількість помилок в процесі звітування для суб’єктів декларування.

 

 

Як говорить Галина Янченко, керівник ГО «Антикорупційний штаб», одним з наймасштабніших напрямків діяльності їхньої організації є втілення антикорупційних реформ в Україні. І критичною нині є ситуація з заповненням електронних декларацій.
 

Чат-бот «Держслужбовець Тарас» надає покрокову інструкцію по заповненню е-декларацій розділ за розділом, а разом із цим цілу низку супутніх консультацій, наприклад, щодо отримання ЕЦП, визначення точного доходу за попередній рік, перевірки списку реєстрацію компаній та організацій для точного заповнення е-декларації тощо. Працюватиме такий помічник 24/7 без перерв та вихідних.


Нагадаємо, що подати електронну декларацію потрібно до 1-го квітня.

 

 

Довідково: Чат-бот «Держслужбовець Тарас» розроблений громадською організацією «Антикорупційний штаб» за сприяння Антикорупційної ініціативи ЄС (EU Anti-Corruption Initiative). Він надає покрокову інструкцію по заповненню електронних декларацій в форматі листування у Facebook Messenger (http://m.me/d.tarasbot) або Telegram (https://t.me/d_tarasbot), а також цілу низку супутніх порад, які стануть в нагоді при заповненні декларації.
 

Інструмент буде корисним усім декларантам, яких на сьогодні нараховується понад 1 мільйон осіб в Україні, в тому числі державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування, депутатам Верховної Ради та місцевих рад, працівникам правоохоронних органів, окремим працівникам державних та комунальних підприємств, кандидатам на державну службу та багатьом іншим категоріям осіб, які підпадають під електронне декларування.


Як чат-бот, «Держслужбовець Тарас» має ряд суттєвих переваг:


- працює 24/7 без перерви та вихідних;
- може надавати тисячі консультацій одночасно, тож вам не доведеться «чекати на лінії»;
- надає покрокову інструкцію по заповненню е-декларацій розділ за розділом, а разом з цим цілу низку супутніх консультацій, наприклад щодо отримання ЕЦП, визначення точного доходу за попередній рік, перевірки списку ваших реєстрацію компаній та організацій для точного заповнення е-декларації, тощо. 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації