Фищук вже забув тезу "один район - одна громада" і каже, що правильно називати децентралізацію "реформою місцевого самоврядування"

ЗАВДАННЯ: ВТРИМАТИСЯ НА ПОСАДІ / 


«Реформа децентралізації спрямована на створення сервісної держави, іншими словами, на наближення адмінпослуг до людей». На цьому наголосив голова облдержадміністрації Олександр Фищук, відкриваючи нараду з питань впровадження реформи децентралізації та удосконалення діяльності центрів надання адміністративних послуг Чернівецької області.

 

Як повідомляє прес-служба ОДА, він нагадав також, що перші об’єднані територіальні громади (ОТГ) були створено ще 2015 року – і тоді їх було тільки 10. Але за три роки поспіль їхня кількість зросла майже утричі. «Нині маємо 26 ОТГ, до яких увійшли 95 місцевих рад та 148 населених пунктів. І якщо 2015-2017 роки були активним періодом утворення ОТГ, то 2018 рік стане часом нарощування потужностей громад, – сказав очільник виконавчої влади.

 

Реформування сфери адміністративних послуг та децентралізація системи їхнього надання посідає серед головних напрямів здійснення децентралізації визначальне місце . Недарма ж децентралізацію ще називають реформою місцевого самоврядування. «І це правильно, – відзначив голова, – бо людям видніше, які послуги та потреби має громада, в якій вони живуть. Отож делегування повноважень з надання найбільш затребуваних громадянами адміністративних послуг на місця дозволяє покращити та спростити доступ громадян до таких послуг, зробити їх отримання більш зручним для споживачів, що і є необхідною передумовою створення сервісної держави».

 

Олександр Фищук повідомив, що нині в області функціонують 17 ЦНАПів. Зокрема 11 – при усіх районних державних адміністраціях, 2 – у містах обласного значення (м. Чернівці та м. Новодністровськ), 4 уже діють в об’єднаних територіальних громадах, а саме: Глибоцькій, Сокирянській, Недобоївській та Великокучурівській ОТГ.

 

Найближчим часом центри надання адміністративних послуг з’являться у Мамаївцях і Лужанах, до речі, в кожному селі окремо, хоча вони і належать до однієї ОТГ, а також у Вашківцях. І після розширення мережі центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), у Чернівецькій області функціонуватимуть 29 ЦНАПів, що, відповідно, дозволить забезпечити 95,5% мешканців краю якісними адміністративними послугами та доступністю до них у межах 10 хвилин. Насамкінець Фищук підкреслив, що саме виконавча влада є організатором процесу децентралізації та утворення ОТГ.

 

 

Коли в області завершиться період утворення ЦНАПів, вони всі будуть під’ְєднані до веб-порталу, на створення якого виділяється 600 тисяч гривень. Саме там буде зібрана вся обласна база даних. Голова ОДА уяснив, що таким чином, не виходячи з квартири, можна буде отримати через Інтернет будь-яку довідку. Відтак обласна база інтегрується до Єдиного державного порталу з надання адміністративних послуг.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації