З початку війни наклали на себе руки вже близько 600 ветеранів АТО - Ольга Богомолець

ЦЕ СТРАШНО УСВІДОМЛЮВАТИ / 


За даними військової прокуратури щотижня в зоні бойових дій вчиняють самогубство 2-3 військовослужбовці. Ця статистика — свідчення неефективної роботи держави з підготовки особового складу Збройних Сил до війни та відсутності оптимального для психологічного стану солдат режиму ротацій та відпочинку. Про це заявила народний депутат Ольга Богомолець, - інформує її прес-служба.


За її словами, загалом з початку війни наклали на себе руки вже близько 600 ветеранів АТО. Самогубства серед колишніх комбатантів — загальносвітова проблема і за відсутності державної політики, спрямованої на захист життя і здоров'я захисників батьківщини, кількість суїцидів буде стрімко зростати.

Враховуючи, що крім сотень тисяч українців, які пройшли АТО, є ще і сотні тисяч цивільних осіб, які живуть в умовах військових дій, та внутрішньо переміщених осіб, які мають ті чи інші ознаки посттравматичних стресових розладів, — ситуація буде лише погіршуватися. Це призведе не тільки до збільшення кількості суїцидів, а і до зростання злочинності, алкоголізму, насильства в родинах. Головна причина такого морально-психологічного стану багатьох наших бійців — відсутність системної роботи з нормалізації психічного здоров'я нації.

За словами О.Богомолець, після повернення з війни реабілітацією ветеранів мають займатися не тільки їхні родини, психологи, волонтери і медпрацівники, але й все суспільство. Ефективна психологічна реабілітація ветеранів це не кількатижневе перебування під наглядом психолога чи малювання зайчиків з художниками, а тривалий системний процес.

«Для системної організації роботи нам потрібно створити Міністерство у справах ветеранів та мережу ветеранських центрів по всій Україні. Працювати у міністерстві та регіональних центрах мають виключно самі ветерани АТО, які розуміють своїх бойових побратимів, їхній психологічний стан і знають, яка допомога їм потрібна. Вони не будуть байдужими і стануть відстоювати як свої права, так і права родин загиблих та зниклих безвісти», — заявляє Голова комітету ВР з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець.

Міністерство у справах ветеранів має займатися повним супроводом колишніх бійців, починаючи з організації медичного обстеження при поверненні додому, санаторно-курортного лікування і закінчуючи питаннями працевлаштування та реінтеграції захисника Вітчизни у мирне життя.

Відповідне рішення профільного Комітету Верховної Ради у справах ветеранів вже є, Комітет з питань охорони здоров'я його цілком підтримав, — тепер слово за прем’єр-міністром України та Кабміном.

«Коштів на роботу з ветеранами сьогодні вистачає, але використовуються вони вкрай неефективно через розпорошеність між різними міністерствами та відомствами. Ціна неефективності — нові жертви і суїциди, які ми можемо не допустити, якщо приймемо правильні рішення. Всі ми в боргу перед захисниками Вітчизни, і настав час ці борги віддавати», — наголошує Ольга Богомолець.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації