Буковинські свободівці та громадські активісти вшанували пам"ять Героїв Небесної Сотні, відтворивши історичну реконструкцію Майдану (ФОТО)

НАША ПАМ"ЯТЬ / 


20-те лютого чотири роки тому було найкривавішим днем протистоянь на Майдані Незалежності. Буковинські свободівці, активісти «Легіону «Свободи», «Студентської «Свободи» в пам»ять про ці трагічні події, вчора, 20 лютого, на Центральній площі Чернівців біля пам’ятника Шевченку, організували відтворення історичної реконструкції Майдану. За задуманим сценарієм на Центральній площі відтворювали атмосферу того Майдану, який у 2014 збирав мільйони людей, вселяв віру в перемогу. Інтегратори цього заходу - науковець, громадський діяч, волонтер Марія Мандрик-Мельничук та голова обласної організації ГО профспілка «Студентська Свобода» Вадим Карпович впродовж кількох днів вкладали у підготовку до цього заходу багато сил, умінь та енергії.

 

Чернівчани та гості міста змогли ознайомитись з виставкою, на якій було представлено фотодокументи подій революції Гідності, переглянути відеоролики, де під відому майданівську пісню-гімн «Пливе кача» на екрані були показані покадрові зйомки розстрілу кращих синів України…

 

Упродовж заходу активісти «Майдану» та просто небайдужі люди, які прийшли підтримати організаторів та розділити сум за загиблими під час кривавих подій, під холодним морозним вітром біля підніжжя Шевченку в пам»ять Героям Небесної Сотні запалили сотні лампадок та ними виклали гасло «Герої не вмирають». Кадри на екрані наповнювали душу щемним спомином за непоправними втратами, а своїми пам’ятними виступами присутні означували те, що національна Революція ще не завершена і боротьба продовжується. Перед присутніми на заході з авторською піснею виступила юна співачка – лауреат багатьох конкурсів Наталія Бойчук.

 

Керівник Чернівецької обласної організації ВО «Свобода», заступник голови обласної ради Віталій Мельничук у своєму виступі нагадав, що боротьба українських громадян за свої права спочатку розпочиналась, як "Євромайдан", а згодом переросла у Революцію Гідності та стала наймасштабнішою подією в новітній історії України і продовженням відстоювання прав людини та громадянина.

 

- Сьогодні на цю площу прийшли мої побратими-свободівці, активісти та учасники Революції Гідності, всі небайдужі, з якими були на Майдані. Хочу подякувати всім за те, що гідно прийняли виклики того часу, ризикували здоров»ям і життям за нашу свободу. На жаль, не обійшлось без жертв, на Майдані під час протистоянь з «Беркутом» загинули Олександр Щербанюк та Василь Аксенін. Біль від втрати наших Героїв - земляків та інших загиблих не вщухне ніколи. Пам»ять про них буде вічна, - сказав лідер чернівецьких свободівців Віталій Мельничук.

 

Однак боротьба за права і свободу українців не завершені і про це говорила організатор відтворення історичних подій на Майдані, науковець, громадський діяч і волонтер Марія Мандрик-Мельничук, яка також пройшла випробування на Майдані, належно оцінює вагу перемоги, за яку заплачено багатьма життями.

 

- На жаль, влада не виконала своїх обіцянок перед родинами загиблих, скалічених на Майдані, перед всім українським народом – покарати винних за злочини, вчинені проти беззбройних людей, які вийшли захищати свою незалежність. Я питаю – чому? Чому у звітах – сотня загиблих, у той час, як під час протистоянь на Грушевського та на вулиці Інститутській загинуло щонайменше 1000 активістів? Безліч «чому» - до влади, яка байдужа до пам»яті загиблих, сліз їхніх рідних і за 4 роки не спромоглася знайти й посадити в тюрми убивць кращих синів України. Нам сьогодні дуже боляче, що немає серед нас найкращих, бо найкращі полягли за волю народу. Тому основне наше завдання – довершити те, заради чого загинули вони. Тобто – зробити нашу країну комфортною, щасливою, багатою – такою, щоб нашим дітям у ній жилося добре, - додала виступаюча.

 

Під час вшанування пам»яті Героїв Небесної Сотні був і досить-таки хвилюючий момент – вручення родинам загиблих майданівців медалей «Учасник Євромайдану». Отримуючи її, син Героя Майдану Василя Аксеніна – Богдан Аксенін сказав:

 

- Дякую побратимам, які продовжують справу мого тата, шанують його світлу пам»ять. Ми, діти тих, хто загинув на Майдані, маємо і далі піднімати та розвивати Україну, робити все, щоб страшні сторінки історії більше не повторилась.

 

Від лютневого морозу, як і взимку 2014 року, так і цього дня, присутні мали де і чим зігрітись, адже організатори встановили бочки, у яких горіли дрова, а також була польова кухня з гречкою та м»ясом, бутербродами та гарячим чаєм. Пригоститись майданівськими стравами могли усі бажаючі і навіть перехожі. Підтримку та забезпечення продуктами отримали від свободівців та громадських активістів області та Чернівців, а ідею встановити майданівську польову кухню подав майданівець Дмитро Чернишов (Комендант), її надали обласне управління МНС, а дрова отримали від дирекції з обслуговування майна та об’єктів спільної власності територіальних громад області.

 

Незважаючи на мороз та холод, присутні на вшануванні Героїв Революції Гідності активісти, свободівці грілись присутністю близьких за духом побратимів, згадували події на київському Майдані, обнімались, плакали, роздавали телевізійникам інтерв»ю. І хоч людей було не так багато, як хотілось, все ж, - ті, що прийшли, підтримували організаторів тепло і щиро.

Джерело: Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"
 
 

 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації