БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ   >>> 12 Сiчня 2018

Битва за "Маланка-Фест"? ЗМІ надійшов прес-реліз, що Фірташ фінансує цьогорічний фестиваль за 100 тисяч гривень. Організатори кажуть, що це фейк (ОНОВЛЕНО)

ХТО КОМУ ВИНЕН ?/ 


У Чернівцях готуються до святкування народного українського свята Маланка, яке традиційно відзначатимуть проведенням карнавалу – одноденний фестиваль "Маланка-фест 2018" пройде в столиці Буковини 15 січня. Організатором фестивалю виступить благодійний фонд Дмитра та Лади Фірташ FIRTASH Foundation.


Як повідомили БукІнфо у прес-службі благодійного фонду FIRTASH Foundation (лист надійшов електронною поштою чернівецьким ЗМІ), для участі в новорічному обряді з традиційним перевдяганням у тварин і фольклорних персонажів у Чернівці приїдуть 40 колективів маланкарів із декількох областей України, а також із країн ближнього зарубіжжя.

"Цього року фестиваль отримує статус міжнародного, оскільки очікується участь маланкарів із Румунії та Молдови. Приймуть в цьому святі участь і маланкарі із сусідніх областей – Тернопільської, Івано-Франківської", – сказав у "прес-релізі" секретар Чернівецької міської ради Василь Продан.

Найкреативніші колективи поборються за призовий фонд у 100 тисяч гривень, виділений організатором фестивалю – благодійним фондом FIRTASH Foundation. Краща команда маланкарів отримає 50 тисяч гривень. Колектив, який посяде друге місце, отримає 30 тисяч гривень, а третій призер фестивалю отримає 20 тисяч гривень. Решта учасників також отримають призи.

"Сьогодні фестиваль отримує велику допомогу і підтримку з боку фонду FIRTASH Foundation, який знову повністю взяв на себе організацію народного традиційного дійства і всі необхідні фінансові витрати", – сказав секретар Чернівецької міської ради Василь Продан, - йдеться у надісланому повідомленні.
 
*****
 
Водночас, як повідомила телефоном БукІнфо керівник оргкомітету "Маланка Фест - 2018" Оксана Лелюк, ця інформація, яка була розіслана чернівецьким ЗМІ нібито від благодійного фонду FIRTASH Foundation, "не відповідає дійсності". "Ми взагалі не вели перемовини з цим фондом, тим більше про фінансову підтримку від Фірташа. Це фейк, неправда", - додала Оксана Лелюк. 
 
Так само на офіційному сайті Фонду Фірташа відсутня інформація про організацію цьогорічного "Маланка-Фест". Останні новини датуються 16 січня 2016 року, де повідомляється, як Firtash Foundation привітав усіх учасників та нагородив переможців Маланка-Фест 2016 року.
 
У коментарі molbuk.ua Оксана Лелюк додала, що "упродовж цього періоду разом з ОДА і міськрадою ми (організатори) дбаємо про те, щоби якось сформувати цей призовий фонд для учасників. Розмови з фондом Фірташа не було".

Водночас вона повідомила, що цього року фестиваль фінансують підприємці Чернівецької області.
 
Василь Продан у коментарі molbuk.ua сказав, що він жодних коментарів з цього приводу не давав.

"Щойно мені дзвонила Оксана Лелюк, казала, що є якесь повідомлення. Я ніяких повідомлень не розсилав, коментарів не давав. Цілий день була сесія, я цього не бачив і не чув", - сказав секретар міськради.
 Фото "Погляд"