БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПОЛІТИКА   >>> 11 Сiчня 2018

У Чернівцях глава МЗС Клімкін назвав нісенітницею заяви польських радикалів про "біженців з України"

КОМУСЬ ЦЕ ВИГІДНО... / 

 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що заяви польських політиків про начебто масовий наплив біженців з України на територію їхньої держави, "сфокусовані на внутрішню політику Польщі" та є "повною нісенітницею".

Як передає кореспондент molbuk.ua, про це глава МЗС заявив сьогодні на брифінгу в ході робочої поїздки до Чернівців.

Він сказав, що українська сторона дискутує з польськими колегами з цього питання.

"Іноді вони кажуть про українців як про біженців. Це, звичайно, повна нісенітниця, і це всім, звичайно, зрозуміло", - сказав Клімкін.

"Є дуже чітка цифра – зараз у Польщі перебувають сотні тисяч українців. За два останні роки у Польщі офіційно отримали притулок 88 українців. Тому говорити про якісь серйозні цифри щодо надання притулку щодо українців, які масово намагаються просити про цей притулок, або взагалі можуть вважатися біженцями, некоректно", - додав глава МЗС.

Водночас він заявив, що українці, які тимчасово переїхали до Польщі, "рятують польську економіку і одночасно допомагають конкурентноспроможності польської економіки".

"Мені кажуть наші польські друзі, що навіть в деяких випадках українцям вже пропонують більшу зарплату", - додав міністр.

Разом з тим Клімкін заявив, що наразі діалог української влади з польською є "дуже дружнім".
 

"Але звичайно, є і такі політичні формулювання щодо біженців, які сфокусовані на внутрішню політику Польщі. І ми прекрасно розуміємо, чому і як", - сказав міністр закордонних справ. 

 

Фото Миколи Гавки, Facebook