БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ОБЛАСНА ВЛАДА   >>> 11 Сiчня 2018

Міністри колядують у Йорданештах. Міністрів освіти і закордонних справ зустріли на Буковині (ФОТО)

ВИСОКІ ВІЗИТИ /


Зустріч міністрів На подвір'ї нової Йорданештської школи високих гостей зустрічали у святковому вбранні Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, Міністр закордонних справ Румунії Теодор Мелешкану та його колега, міністр, який відповідає за освіту в Румунії, щойно приїхали. Їм подарували калачі, рушники та колядували разом з ними. Як розповідає журналіст АСС, виконали дві колядки, українською мовою та румунською. Гості колядували разом з дітками. Українські міністри - колядку українською мовою, а гості з Румунії - колядку румунською мовою. 

 

Як зазначає ІА АСС, сьогодні у селі Йорданешти Глибоцького району - свято. Урочисто відкривають будівлю нової школи. Нагадаємо, стара школа тріщала по швах у Йорданештах, вона збудована ще у 19 сторіччі, і вкрилася тріщинами у різних місцях – із вулиці та всередині – у класах. Стару школу в Йорданештах знесли. Аварійне приміщення розібрали.

 

Залишили лише корпус, в якому знаходиться шкільна їдальня. Новенька ж школа вмістить не лише учнів з Йорданештів, кажуть освітяни, але й з усіх довколишніх сіл. Міністерка освіти і науки України, Лілія Гриневич, яка присутня на відкритті школи, зауважила, що впевнена у тому, що ця школа дасть можливість розвивати місцевим учням не лише державну мову, але й материнську, румунську. Адже 90% села - румуномовне. Про єдність двох народів, українського та румунського, багато говорив на урочистостях і міністр закордонних справ України, Павло Клімкін.

 

Він зауважив, що виконання двох колядок різними мовами, які співали всі присутні, довели це дуже промовисто. Та додав, що готовий приїхати на Буковину і провести у цій школі відкритий урок, для цього пообіцяв згадати свою професію фізика. Міністр закордонних справ Румунії також запевнив всіх, що саме розвиток етнічних громад - це і є місток до злагодженої співпраці двох сусідніх народів.

 

 

 

Як повідомляє "Дзеркало тижня", Мелешкану приїде в Україну для чергового обговорення мовного питання закону "Про освіту"

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін та міністр закордонних справ Румунії Теодор Мелешкану 11 січня під час зустрічі у Чернівцях обговорять забезпечення освітніх прав румунської національної меншини.

Як повідомили в прес-службі МЗС, під час зустрічі керівники зовнішньополітичних відомств планують обговорити широке коло питань двостороннього співробітництва на міждержавному та регіональному рівнях. Зокрема, планується, що міністри також обговорять питання забезпечення освітніх прав румунської національної меншини та імплементації положень нового закону "Про освіту" з урахуванням висновків Венеціанської комісії.

 Також запланована зустріч керівників дипломатії України і Румунії з керівництвом Чернівецької обласної державної адміністрації та міста Чернівці, а також представниками активу румунської громади області.

Раніше Європейська комісія за демократію через право опублікувала рекомендації, що стосуються українського закону "Про освіту", зокрема, так званої "мовної статті". У висновках пропонується внести зміни до ст. 7 цього закону ("мовна стаття") для запобігання можливої дискримінації мов, що не належать до мов Європейського Союзу.

За повідомленням прес-служби ОДА, в Чернівецькій обласній державній адміністрації Павло Клімкін поспілкується з пресою. Також  за результатами офіційної зустрічі міністрів закордонних справ України та Румунії у форматі віч-на-вічта переговорів у складі делегацій передбачається проведення спільної прес-конференції Павла Клімкіна та Теодора Мелешкану.

 

Фото АСС