БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ЖИТІЄ МОЄ   >>> 10 Сiчня 2018

Розенко каже, що у 2018 соцстандарти будуть рости "високими темпами"

ЗАЖИВЕМО ПО-НОВОМУ? / 


Одним із пріоритетних завдань Держбюджету на 2018 рік є забезпечення зростання соціальних стандартів більш високими темпами, ніж інфляція. Про це віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко заявив в ефірі "5 каналу". "Для нас головне - забезпечити, щоб рівень соціальних стандартів (насамперед зарплат і пенсій) зростав більш високими темпами, ніж інфляція. Це наша принципова позиція, це є одним з пріоритетів, у тому числі бюджету 2018", - сказав Розенко.

 

Він також додав, що в 2017 році зростання реальної заробітної плати на 20% випередило рівень інфляції. "В минулому році ми мали зростання реальної заробітної плати (це вже мінус інфляційні процеси) приблизно на 20%. Це величезний показник. Тобто в 2017 році зростання зарплат на 20% випередило рівень інфляції", - підкреслив він.

 

Розенко також сказав, що в результаті підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн і підвищення зарплат для всіх категорій працівників зросли доходи в бюджет Пенсійного фонду України, що дозволило позапланово, з 1 жовтня 2017 року, здійснити осучаснення пенсій "Так ми будемо діяти і в 2018 році: є прогнозовані параметри державного бюджету, є прогнозоване зростання соцстандартів, але як тільки ми побачимо, що економіка зростає енергійніше, що у нас з'являється додатковий ресурс в бюджеті Пенсійного фонду і Державному бюджеті, ми , безумовно, ці додаткові кошти відразу направимо на підвищення зарплат і пенсій", - запевнив він.

 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів України за підсумками I кварталу 2018 року може ще раз підвищити розмір мінімальної зарплати, якщо для цього будуть економічні передумови.