БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПРАВО   >>> 10 Сiчня 2018

Чи будуть водії євроблях отримувати «листи щастя»: українська поліція домовляється з Польщею, Литвою та Молдовою

ЄВРОБЛЯХА - ЄВРОМУХА /


Зараз Україна домовляється з представниками Польщі, Литви та Молдови про обмін базами даних автомобілів на іноземній реєстрації. Адже в схемі з транзитними автомобілями дуже важко знайти іноземця, який ввозив транспортний засіб на територію нашої держави. Про це розповів радник міністра внутрішніх справ Володимир Мартиненко.


Зараз, використовуючи фотофіксацію порушень ПДР, дуже важко відправляти «листи щастя» водіям з автомобілями на іноземній реєстрації. Адже практично неможливо встановити, хто був за кермом. І, за словами Мартиненка, згідно з митним законодавством, власником автомобіля, який є транзитним на території України, вважається той, хто перетнув кордон.

Тому, за його словами, зараз Міністерство домовляється з представниками Польщі, Литви чи Молдови про обмін базами даних таких автомобілів. Адже часто в різних державах діють свої, особливі, правила реєстрації транспорту. Наприклад, згідно з литовськими законами, якщо у автомобіля немає страховки, його знімають з реєстрації.

«Якщо машини немає в реєстрації, значить, її просто не існує. Тому вона вже не може нікуди виїхати або заїхати», - зазначив Мартиненко.

Що стосується схеми, коли автомобіль знаходиться на балансі іноземного підприємства, тут теж виникає безліч нюансів. «Іноді, набираючи все ці машини, фірма просто не платить необхідні податки. Відповідно, місцева влада подає клопотання про визнання такого підприємства банкрутом. Тому органи юстиції вилучають ці транспортні засоби у власність держави. Відповідно, машини оголошують в розшук », - розповів Мартиненко.

Разом з тим, експерт зазначив: зараз немає прийнятого готового рішення про те, як за допомогою фотофіксації порушень ПДР карати водіїв машин на іноземній реєстрації.