БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПРАВО   >>> 10 Сiчня 2018

Правоохоронці перевіряють факти знущання та розтрати коштів підопічних Нижньо-Станівецького психоневрологічного будинку-інтернату (ВІДЕО)

ЩО З ТОГО БУДЕ? / 


Кіцманська місцева прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, зареєстрованому за ч.1 ст.191 КК України (привласнення чи розтрата чужого майна) за фактом розтрати працівниками Нижньо-Станівецького психоневрологічного будинку-інтернату коштів підопічних.

Підставою для реєстрації даного кримінального провадження стали факти висвітлені на офіційному сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за результатами візиту моніторингової групи національного превентивного механізму до Нижньо-Станівецького психоневрологічного будинку-інтернату Чернівецької області.

В межах розслідування вказаного кримінального провадження, досудове розслідування в якому здійснює Кіцманський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області, будуть перевірені й інші факти висвітлені у висновку моніторингової групи, а саме факти катування та приниження людської гідності підопічних будинку-інтернату.
 

Раніше в Уповноваженого Верховної Ради з прав людини заявили, що у психоневрологічному інтернаті на Буковині підопічних утримували в холоді і без води. Спостерігалися випадки катування та приниження людської гідності підопічних. Так, на вікнах встановлені дерев’яні ґрати, є кімната для ізоляції - без освітлення, з лавкою та клозетною чашею зі слідами випорожнень. А двері житлових кімнат обладнані замками та петлями для навісних замків. Крім того, виявилося, що людей щоденно закривають у холодному приміщенні з лавками для сидіння.

 

 

Крім того, моніторингова група констатувала неналежне надання медичної спеціалізованої допомоги особам з розладами психіки: підопічні, які були зачинені в ізоляторі, з 2006 року жодного разу не були у лікарні.

Люди проживають тут у переповнених кімнатах, які не облаштовані необхідними меблями та інвентарем. Ліжка розміщені впритул одне до одного. Порушуються санітарно-гігієнічні норми: у підопічних брудні рушники, поруч пляшки з випорожненнями.

Також виявилося, що соціальний працівник, яка є опікуном для 150 підопічних, "за мовчазною згодою" директора інтернату витрачала кошти без відома підопічних: за півроку було витрачено майже чверть мільйона гривень особистих коштів підопічних на цигарки, на пенсійні кошти закуповували електрообладання та комп’ютерні аксесуари за завищеними цінами,а решту грошей витрачали на бензин (по 3-7 тис. грн щомісячно) та на передплату періодичних видань (1,2-1,5 тис. грн за півріччя).