БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  МІЖНАРОДНІ НОВИНИ   >>> 2 Сiчня 2018

У Молдові Додона тимчасово відсторонено від посади президента країни

НЕ ЦАР ДОДОН / 


Конституційний суд Молдови тимчасово припинив повноваження президента країни Ігоря Додона. Суд ухвалив таке рішення за запитом групи депутатів від правлячої коаліції, передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Интерфакс".

Рішення обумовлено тим, що минулого тижня І.Додон повторно відхилив запропоновані прем'єр-міністром кандидатури п'яти міністрів і двох віце-прем'єрів. Згідно із законодавством, президент має право відхиляти кандидатури тільки один раз.

Конституційний суд ухвалив, що обов'язки президента тимчасово переходять до голови парламенту або прем'єр-міністра. Найближчими днями один із них підпише укази про призначення нових членів уряду.

Сам Додон на своїй сторінці в Facebook заявив, що такий крок компрометує як Конституційний суд, так і саму владу.

"Своїм сьогоднішнім рішенням КС остаточно перейшов у сіру зону демократії та правової держави ... Позитивна сторона всієї ситуації полягає в тому, що влада знову скомпрометувала себе в очах громадян. А це серйозно знизить її позиції поточного року, коли в країні очікуються чергові вибори ", - написав він.

Наприкінці грудня депутати від правлячої коаліції звернулися до КС від імені комісії парламенту з юридичних питань, призначень та імунітету із запитом, у якому просили "констатувати обставини, за яких необхідне тимчасове виконання обов'язків президента головою парламенту або прем'єр-міністром".

Депутати обґрунтували свою заяву тим, що І.Додон повторно відхилив пропозицію прем'єр-міністра Павла Філіпа про призначення сімох членів уряду замість міністрів, звільнених із посад тижнем раніше.

За пропозицією П.Філіпа І.Додон звільнив від займаних посад шість із дев'яти міністрів уряду. І.Додон відхилив запропоновані П.Філіпом кандидатури членів уряду - п'яти міністрів і двох віце-прем'єрів. Він заявив, що ні за яких умов не підпише укази про призначення. Напередодні Нового року І.Додон повторно відхилив запропоновані кандидатури.