БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПОЛІТИКА   >>> 6 Грудня 2017

У Раді зареєстровано законопроект, що дозволяє парламенту контролювати НАБУ

НАВІЩО ГНІВИТИ НАРОД? /

 

Сьогодні, 6 грудня, зареєстровано законопроект, що встановлює право Верховної Ради висловлювати недовіру керівництву антикорупційних органів. Проект закону розміщено на сайті Верховної Ради. "Законопроектом пропонується внести зміни до законів України "Про регламент Верховної Ради України", "Про прокуратуру", "Про Державне бюро розслідувань", "Про запобігання корупції", "Про Національне антикорупційне бюро України" та передбачити право Верховної Ради України розглядати питання щодо висловлення недовіри керівництву вищезазначених органів", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

 

Так, автори законопроекту хочуть, щоб Рада здійснювала контроль за антикорупційними органами, в разі "грубого порушення законності", а також їх "вкрай неефективної та некомпетентної діяльності". Авторами проекту закону є глава фракції БПП Артур Герасимов і глава фракції "Народний фронт" Максим Бурбак.

 

Зазначимо, що рада громадського контролю при НАБУ виступила проти цього законопроекту. "Такий крок позбавляє незалежності єдиний ефективний правоохоронний орган у сфері протидії корупції - НАБУ. Робить його безпосередньо контрольованим і залежним від Верховної Ради і президента. Це не тільки послабить антикорупційний процес в Україні, але й може завдати удару по справах, уже проведених НАБУ", - заявили в раді.

  

Нагадаємо, Верховна Рада України вже завтра, 7 грудня 2017 року, може розглянути відкликання нардепа Єгора Соболєва з посади голови парламентського комітету з питань запобігання корупції.

 

 

Верховна Рада України вже завтра, 7 грудня, може розглянути законопроект, що дозволяє парламенту контролювати Національне антикорупційне бюро України (НАБУ). Про це повідомив народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенко" Сергій Лещенко на своїй сторінці в Facebook. "Голосування за закон про вбивство НАБУ буде вже завтра, в четвер. Станом на зараз вони збираються йти по тій же схемі, як голосували за закон про генпрокурорство Луценко: в один день за включення до порядку денного, за основу і в цілому", - повідомив Лещенко.
Повний текст читайте тут: https://www.rbc.ua/ukr/news/rada-zavtra-rassmotret-zakonoproekt-pozvolyayushchiy-1512592721.html