БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПОЛІТИКА   >>> 5 Грудня 2017

США жорстко відреагували на дії влади Порошенка, яка знищує в країні незалежні антикорупційні інституції, зокрема НАБУ

ЩЕ НЕ ВЕЧІР! / 


Держдеп США вважає, що українска влада не бажає боротись з коруцією - офіційна заява

 

"Недавні події, зокрема зрив розслідування корупції на високому рівні, арешт посадових осіб з Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і вилучення таємних документів НАБУ, викликають стурбованість і глибоку недовіру щодо відданості України боротьбі з корупцією", - йдеться в сьогоднішній заяві Державного департаменту США.

 

Про це на своїй сторінці у Facebook написав український журналіст Ростислав Демчук, який працює в Брюсселі.

 

Усі ці дії, на думку Держдепу, є частиною зусиль з підриву незалежних антикорупційних інституцій, яким надали допомогу США та інші країни.

 

"Вони підривають довіру громадськості та підривають міжнародну підтримку України", - відзначили в Держдепі.

 

"Україні недоцільно боротися за своє тіло на Донбасі, якщо вона втрачає свою душу в корупції. Інститути, що борються з корупцією, мають бути захищеними, підтримуватися і фінансуватися", - сказав держсекретар США Рекс Тіллерсон, якого цитують у заяві.


P.S. Друзі, розумію, що сьогодні увага українців усього світу була прикута до бурхливих подій довкола Міхеіла Саакашвілі і розбійницьких дій українських правоохоронців. Але разом з тим, не менш стрімко продовжує розвиватись епопея щодо НАБУ.

Сьогодні необхідно було одержати максимальний результат від поїздки керівників НАБУ і САП до Вашингтона. І такий результат досягнуто - США оголосила ультиматум Петру Порошенку і його посіпакам: РУКИ ГЕТЬ ВІД НАБУ! Заява Держдепу США виявилась навіть більш різкою ніж ми всі очікували. Це дуже серйозний сигнал для Банкової. Ми сподіваємось, що з подібною риторикою до Петра Порошенка і його посіпак звернеться також і Європейський Союз. 

 

До речі:

 

Незаконний тиск на працівників Національного антикорупційного бюро триває


5 грудня 2017 року заступник Генерального прокурора України Юрій Столярчук повідомив про підозру ще двом співробітникам Національного антикорупційного бюро України. Детективу НАБУ під прикриттям, раніше затриманому СБУ і ГПУ під час виконання одного з етапів спецзавдання, повідомлено про підозру 30 листопада. ГПУ інкримінує працівникам НАБУ злочини, передбачені двома статтями Кримінального кодексу України: надання неправомірної вигоди службовій особі (ст. 369) та провокацію підкупу (ст. 370).

Ще раз наголошуємо, що жоден із працівників НАБУ ніколи не провокував підкуп жодного з посадовців Державної міграційної служби України чи інших державних органів.

Щодо надання неправомірної вигоди чиновниці ДМС, ці дії відбувалися в рамках виконання негласними працівниками НАБУ спеціального завдання на підставі Постанови прокурора САП про контроль над вчиненням злочину. Відтак склад правопорушення у такому випадку відсутній. Відповідно до матеріалів кримінального провадження, посадовець ДМСУ сама неодноразово озвучувала вимогу щодо отримання «заохочення» у сумі 30 тисяч доларів США – спочатку за позитивне вирішення питання про надання іноземцю громадянства України, а згодом – за надання посвідки на тимчасове проживання на території України.

Вже цілком очевидно, що історія з «провокацією» була вигадана та використана Генеральною прокуратурою та СБУ, як формальний привід для втручання у діяльність НАБУ, зриву таємних спецоперацій Бюро, отримання санкцій на обшук конспіративних приміщень та особистих помешкань працівників НАБУ, їхнього затримання та залякування, отримання доступу до матеріалів ОРД. Кінцевою метою цих дій, на думку НАБУ, є блокування подальших розслідувань щодо топ-корупціонерів.

Нагадуємо, 29 листопада 2017 року, під час документування одного з епізодів за участі першого заступника голови Державної міграційної служби України (далі – ДМСУ), оперативники СБУ під керівництвом прокурорів ГПУ незаконно затримали детектива Національного бюро, який працював під прикриттям. Таким чином, ГПУ та СБУ зірвали спецоперацію з виявлення організованого злочинного угруповання у складі нинішніх та колишніх працівників центрального апарату та територіальних підрозділів ДМСУ, яка тривала з квітня 2017 року. Через подальші обшуки та незаконне розголошення даних працівників НАБУ поставлено під удар ще кілька таємних операцій.

На переконання НАБУ, відбувається спланована диверсія щодо працівників Бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, яка стала можливою через відсутність у НАБУ права на автономне прослуховування.

Детальні роз’яснення хронології спецоперації https://goo.gl/s5FTbX та відео:

 Copyright © 2017 Національне антикорупційне бюро України