БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПОЛІТИКА   >>> 5 Грудня 2017

Луценко каже, що акції Саакашвілі фінансувались за рахунок Курченка. Про екстрадицію Саакашвілі поки не йдеться. Люди спорудили першу барикаду

ЩО ТУТ ПРАВДА?! /


Генпрокурор Юрій Луценко заявляє, що екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі фінансував свої акції в Україні за рахунок злочинного угрупування Януковича, зокрема, Сергія Курченка. Про це він сказав на брифінгу 5 грудня.

 

"Оприлюднюю 1 частину операції СБУ і Генеральної прокуратури по зриву плану реваншну пророкремлівських сил в Україні. Це стосується співпраці низки політиків, у першу чергу Міхеіла Саакашвілі, з членами злочинного угрупування Януковича, у першу чергу Сергія Курченка, за гроші яких Саакашвілі та наближені до нього особи проводили фінансування ініційованих ними акції протесту, метою яких було захоплення державної влади в Україні", - сказав Луценко.

 

Крім того, за його словами, акції Саакашвілі мали на меті сприяти зупиненню кримінального переслідування членів злочинного угрупування Януковича-Курченка та допомогти "відновити контроль над активами, які вони придбали свого часу в Україні у кримінальний спосіб".

 

"Встановлено, що особа наближена до Саакашвілі, а саме громадянин України Северіон Дангадзе, за узгодженням з самим Саакашвілі, звернувся через довірену особу до Курченка, що переховується від правоохоронців у Москві, з пропозицією фінансування діяльності Саакашвілі в обмін на інтереси членів злочинного угрупування", - сказав Луценко.

  

Він додав, що правоохоронці зафіксували факт отримання оточення Саакашвілі з російського боку "близько півмільйона доларів".
 

"Приблизно половину суми було вручено Северіону Дангадзе під контролем українських спецслужб. З переписування номерів купюр і фіксацією самої передачі", - сказав генпрокурор. Він пояснив, що з ГПУ співпрацювали декілька українців у Москві, які дали закриті свідчення в рамках цього кримінального провадження. "Саме їхня діяльність дозволила оприлюднити аудіо- і відеодокази фінансування діяльності Саакашвілі з боку Курченка та інших членів злочинної організації, безпосередньо пов’язаних з ФСБ РФ", - сказав Луценко.

 

Він додав, що 30-хвилинниій фільм від ГПУ "покаже всю глибину падіння деяких псевдополітиків України, які за жадобою особистої влади пішли на зраду українських національних інтересів".

 

"Я хотів би, щоб це відео чули і бачили ті, хто зараз перешкоджає СБУ виконувати свій конституційний обов'язок – затримувати людей, котрі підозрюються в особливо тяжких злочинах проти української держави", - сказав Луценко. Після цього почалася демонстрація відео.

 

 

Соратника Саакашвілі підозрюють у державній зраді

Керівнику Київського обласного осередку "Руху нових сил" Северіону Дангадзе оголосили про підозру у державній зраді та співробітництву з членами організованого злочинного угрупування.  Про це на брифінгу 5 грудня завив генпрокурор Юрій Луценко, повідомляє "Українська правда".

 

Генеральний прокурор Юрій Луценко каже, що зараз ніхто не збирається депортувати Міхеіла Саакашвілі до Грузії. 


Про це він повідомив на брифінгу у вівторок. 


"Що може бути далі (із Саакашвілі – ред.)? Зараз не йдеться про депортацію, зараз не йдеться про екстрадицію, зараз ідеться про допит, підозру в скоєнні особливо тяжкого злочину", - заявив голова ГПУ.

 

Прихильники Саакашвілі розібрали паркан на барикади
 
Активісти зламали паркан на Володимирській гірці, щоб спорудити барикаду і блокувати виїзд автомобіля Служби безпеки України із затриманим Михайлом Саакашвілі.

Про це повідомляє кореспондент "Українських новин" із місця подій.
Близько 12:20, після невдалої спроби Нацгвардії відтіснити мітингувальників, частина активістів почала споруджувати барикади нагорі вулиці Трьохсвятительській.

Для цього вони зламали дерев'яний паркан у Хрещатому парку на Володимирській гірці.
Поблизу дому Саакашвілі росте барикада з бруківки.

 

 

Як відомо, вранці 5 грудня соратник екс-президента Грузії Давид Сакварелідзе заявив, що у квартирі лідера "Руху нових сил" Міхеіла Саакашвілі на вулиці Костьольній ламають двері і проводять обшук. Саакашвілі під час обшуку виліз на дах і погрожував, що зістрибне.

Адвоката Саакашвілі Руслана Чорнолуцького та народних депутатів до квартири Саакашвілі не пуситили. Пізніше адвокат Павло Богомазов, який вийшов з квартири Саакашвілі повідомив, що Саакашвілі "озвучили, що його підозрюють у сприянні поваленню державного режиму".

Після цього Саакашвілі у супроводі понад десятка осіб вивели з квартири.  Активісти заблокували автомобіль СБУ з екс-президентом Грузії. Пізніше в СБУ повідомили, що затримали Саакашвілі в рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 256 (Сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності – ред.) Кримінального кодексу України.