БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  БІЗНЕС   >>> 5 Грудня 2017

«З 25 років, які я працюю в культурі, це почався перший ремонт на моїй пам’яті», - директорка Будинку культури Вашківців на Сокирянщині

РЕФОРМА В ДІЇ /


Вашківецька громада, що знаходиться в Сокирянському районі Чернівецької області, у 2017 році отримала 2,38 млн. грн. на розвиток інфраструктури за рахунок субвенції з державного бюджету. Цих коштів вистачило громаді на три об’єкти. Минулого тижня представники Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування завітали до цієї громади і переконались в тому, що роботи з покращення інфраструктури активно ведуться.

 

Голова громади Валерій Романенко розповів, що спільно з депутатським корпусом було вирішено виділити кошти першочергово на соціальні об’єкти. Однак окрім них вирішили також відремонтувати і адміністративне приміщення з прицілом на майбутнє його використання не лише як сільську раду.


Приміщення сільської ради Вашківців двоповерхове, але найцікавіше, що раніше 2й поверх був у пайовій власності місцевих мешканців. Зараз воно вже у власності громади, тому один з проектів розвитку інфраструктури полягає у перекритті даху над сільрадою, ремонту приміщень на 2му поверсі, що актуально для розвитку громади: «У перспективі ми плануємо із адміністративного приміщення зробити такий центр, де буде і надання адміністративних послуг (через ЦНАП), і створення простору, де могли б проводитись засідання, навчання, тренінги від громадських організацій. Також, враховуючи перспективи створення господарського кооперативу, ми вирішили вкласти частину коштів субвенції на ремонт адміністративного приміщення – в першу чергу перекрити дах, утеплити фасад, замінити вікна», - поділився з нами Валерій Романенко.

Тому можна очікувати, що вже згодом приміщення сільської ради стане не лише управлінським органом, а й одним із центрів розвитку об’єднаної громади. Із коштів субвенції на це було виділено майже 437 тис. грн.
 

Майже навпроти сільської ради знаходиться Будинок культури в якому активно перекривають дах, фарбують вже утеплені стіни. Ми зустріли директорку закладу Галину Ткачук, яка якраз активно допомагала із фарбуванням стін, адже в громаді зацікавлені якнайшвидше завершити ремонти та почати працювати в оновленому приміщенні. «Я вже 15 років директор Будинку культури.

 

 

Всього в культурі я працюю десь 25 років, то по сьогоднішній день це почався перший ремонт на моїй пам’яті. Раніше ремонту взагалі ніякого не було. Це все завдяки нашій громаді і сподіваюсь, коли ми зробимо порядок, ви приїдете ще раз до нас і побачите як все буде організовано й гарно», - ось таким сподіваннями поділилась з нами Галина Ткачук.

 

Будинок культури у Вашківцях великий – голова громади називав цифру у 650 місць. На таку масштабну будівлю і коштів відповідно необхідно більше, зокрема цього року з інфраструктурної субвенції виділено більше півтора мільйона гривень. Але цієї суми вистачає якраз на новий дах й утеплення фасаду, а внутрішні роботи, особливо опалення, якого раніше тут не було – над цим вже міркує голова громади Валерій Романенко.

 


І останній об’єкт, з яким познайомились представники Чернівецького ЦРМС, це ДНЗ «Веселі каруселі». У садочку здійснили ремонт основного приміщення харчоблоку, що обійшлося у 371 тис. грн.., а що детально зробили ми поцікавились у в.о. завідуючої ДНЗ Ірини Киршко: «Цього року зробили ремонт на кухні, викинули стару плиту і поміняли на нову, скрізь поставили нову плитку, завезли нові меблі, зробили сходи, замінили двоє дверей у підвальних приміщеннях». У садочку навчається 114 дітей і місця для них не вистачає – кімнати невеличкі. Тому завідуюча висловила сподівання, що з часом буде змога і розширити садок, щоб малечі та вихователям було комфортніше.
 


Візит до Вашківецької ОТГ здійснили директор Тетяна Татарчук, радник з питань місцевих фінансів Дмитро Прокопець та радник з питань комунікації Андрій Кучуран Чернівецького ЦРМС, що створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».
 
 
Фото Чернівецького ЦРМС