БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ЕКОНОМІКА   >>> 14 Листопада 2017

Що дасть людям ухвалений Радою новий закон про житлово-комунальні послуги? Українці платитимуть за опалення навіть влітку

ДЕЯКЕ ТЛУМАЧЕННЯ /


Якщо житлово-комунальні послуги надають погано чи не надають зовсім, то за них можна платити менше. Про це та інше йдеться в новій редакції закону, яку ухвалила Верховна Рада України. Якщо житлово-комунальні послуги надають погано чи не надають зовсім, то за них можна платити менше.

 

Верховна Рада України в четвер, 9 листопада, ухвалила в повторному другому читанні нову редакцію закону "Про житлово-комунальні послуги". Рішення підтримали 262 народних депутатів, передає DW з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

 

Закон регулює відносини між виконавцями і споживачами житлово-комунальних послуг (ЖКП). "Це перший крок до можливості жителів багатоповерхового сектора впливати на надання якісних послуг за справедливою ціною", - зазначив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко. За його словами, закон передбачає право споживача платити за ЖКП менше, якщо постачальники надають послуги поганої якості, надають їх у неповному обсязі або зовсім не надають.

 

Окрім того, споживачі матимуть право не платити за ЖКП, якщо вони відсутні у приміщенні понад 30 календарних днів. Це правило не стосується теплової енергії. Закон встановлює порядок укладення договорів про водопостачання, поводження з відходами, газ, електрику тощо. Наступний крок - створення додаткових інструментів, із якими споживачі зможуть більше контролювати постачальників послуг, пояснив Зубко.

 

Нова редакція закону "Про житлово-комунальні послуги" - четвертий закон, який ухвалив парламент для енергетичної реформи, повідомили у прес-службі мінрегіонрозвитку.