БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПЕРСОНАЛІЇ   >>> 12 Листопада 2017

Радник Каспрука Ірина Карімова пояснила, як чернівецькі запроданці роблять політику на ремонті доріг

МАТРИЦЯ ПРОТИ ЗАПРОДАНЦІВ  / 

Фейсбучно звучить так: депутати – запроданці вимагають від Каспрука розпочати ремонт вулиці Гагаріна у листопаді. Це розрита вулиця у сніг, перебої з рухом тролейбусів та маршруток у Садгору, додатковаі кошти на вивіз сміття. Тому Каспрук хоче ремонт розпочинати у березні, а поки кошти з цього ремонту, які не використовуються, спрямував з погодження виконкому на погашення боргів водоканалу, аби багатоповерхівки не залишилися без води. Запроданці кричать, що Каспрук неефективний менеджер і не хоче ремонтувати дороги. Хто у цій ситуації правий Каспрук чи запроданці?


Про це Карімова написала на своїй сторінці у мережі Facebook
 

Вулиця Гагаріна, водоканал та мантра запроданців про неефективний менеджмент.

 

Депутати Богдан Ковалюк та Василь Продан , член виконкому Антоніна Бабюк останні кілька днів, здається, лише в New York Times, USA Today та Guardian, не репетували про жахливу трагедію Чернівців, де мер відмовився за тиждень до снігопаду, розпочинати капітальний ремонт магістральної вулиці Гагаріна, а 4 мільйона гривень спрямував на оплату боргу водоканалу за електроенергію. Без прийняття цього рішення вже з вівторка щасливі мешканці чернівецьких багатоповерхівок були б без води і невідомо, коли б вони ту воду побачили. Оті троє вирішили, що чернівчанам вода потрібна завжди, тому тепер оту нещасну дорогу на вулиці Гагаріна вже ніколи і ніхто не відремонтує і давай цією страшилкою усіх лякати. Що ж відбулося насправді?

 

У Чернівцях у жахливому стані перебувають майже всі магістральні дороги і усі вони потребують капітального ремонту. У першу чергу це вулиці Головна, Гагаріна, Руська, Героїв Майдану, проспект Незалежності, Шевченка, Щербанюка та десятки інших. Почати цю роботу мер Каспрук пропонував ще торік із капітального ремонту доріг, де немає потреби у заміні всіх інженерних мереж, а паралельно - готувати проекти на ремонт Головної, Руської та інших, з урахуванням, що вже за рік-два у Чернівцях за німецьким проектом буде проводитися заміна водопровідних мереж із відновленням дорожнього покриття на 63-х вулицях міста. Пропонували депутатам дати кошти на ремонт пр. Незалежності та Героїв Майдану. Не дали –ні у 2016 , ні у 2017 році.

 

Натомість 20 квітня цього року із подачі депутатів-запроданців вносять зміну у програму «Комфортне місто» і переносять ремонт доріг на Головній, Руській та Гагаріна з 2018-2019 років на 2017 рік. Заяви департаменту ЖКГ, що ще немає проектно-кошторисної документації на ці складні об’єкти, не досягнуто домовленості із власниками газових та електричних мереж про спільне проведення робіт, не готова комплексна схема організації дорожнього руху на час ремонтних робіт, запроданці до уваги не беруть і 27 квітня виділяють 25 млн. грн. на ремонт Головної, Руської та Гагаріна. Сума взята зі стелі. На вул. Руській водопровід і каналізація пролягають на глибині 6 метрів, тут складні геодезичні умови, є об’єкти історичної спадщини, ускладнено об’їзд і зробити за 1-2 місяці проект, узгодити його з усіма службами за короткий час нереально.

 

Робити ремонт вулиці Головної без заміни інженерних мереж, як пропонують депутати-запроданці, враховуючи, що там вже 15 років аварійний газопровід, абсурдно. Тому ДЖКГ приймає рішення спробувати встигнути виготовити проектну документацію та розпочати ремонт дороги на вул. Гагаріна, де інженерні мережі ще більш-менш у нормальному стані. За два тижня збираються узгодження і замовляється робочий проект. 30 червня ДЖКГ отримує перший пакет документів, у якому проектно-кошторисна вартість робіт становить 15 млн. грн. при виділених депутатами 8 млн. грн. Проект передається на держекспертизу. У експертизи є зауваження ( а чи могли бути по-іншому, якщо проектанти на прохання ДЖКГ намагалися зробити все якнайшвидше), проект повертається на доопрацювання, додатково виготовляється схема для пристосування дороги для маломобільних груп.

 

У результаті пройти держекспертизу вдається на початку вересня! Тобто лише виготовлення проекту зайняло понад 3 місяці, які припали на будівельний сезон. Одразу 10 вересня оголошується тендер, процедура якого розтягується до 30 жовтня! Таким чином роботи можуть розпочатися лише у листопаді, а якщо врахувати стадію підготовки, то ближче до кінця місяця, коли у Чернівцях вже ймовірні снігопади. Враховуючи, що це магістральна вулиця, якою рухаються тролейбуси, маршрутки, сміттєвози та інтенсивний рух транспорту, призупиняти рух і запроваджувати об’їзд у зимовий період, коли можливі снігові замети, ожеледь, фахівці вважають складним і недоцільним. Взято до уваги і те, що запуск в об’їзд сміттєвозів спричинить вимогу компенсувати їм ці витрати, які не передбачені у тарифі. Тому 30 жовтня приймається рішення цей тендер відмінити, новий тендер провести одразу, коли у кінці листопада на початку грудня буде оприлюднено проект бюджету на 2018 рік. Це дозволить підряднику добре підготуватися та розпочати роботи, як тільки зійде сніг.

 

І тут починається політичний спектакль!

 

Виявляється депутати Ковалюк і Продан не впевнені,що у них буде бажання у 2018 році ремонтувати вулицю Гагаріна! Тому коштів у 2018 році, за словами Богдана Ковалюка, у бюджеті на ці роботи вже не буде, вони цього не обіцяють (мабуть, весь бюджет піде на проект ще одного тунелю . Хоча то таке марення у депутатів: один раз кричать,що у нас сотні мільйонів на депозитах і потрібно їх роздати простим людям, а то вже не знайдуть грошей на ремонт Гагаріна ). А винен у цьому буде, звичайно, мер Каспрук.

 

Неефективний він менеджер, бо проект за тиждень не зробив, тендер за 2 дні не провів, у сніг основну транзитну магістраль міста не перерив,рух не зупинив і транспортний колапс у місті не спричинив. Отака біда, люди.

 

4 млн. грн. було перекинуто з ремонту дороги на вул. Гагаріна на оплату боргів за спожиту електроенергію водоканалу . Чому кошти не забрали з ремонту вулиці Суворова, мешканці якої потрапили у немилість до депутатів через те, що там якийсь Бурбак колись щось збудував? Тому що там є ще можливість у цьому році більшу частину запланованих робіт виконати. Ті кошти, які до кінця року на Суворова не використають , вже перекинули на інші об’єкти.

 

Чому так сталося,що кошти бюджету не освоюються і лежать на депозиті? Чи то справді у Чернівцях вивели окремий вид чиновників-шкідників, самовбивць і недолугих менеджерів, які навмисне, всупереч волі громади і потребам міського господарства, гальмують усі роботи? Не впевнена. Але от точно знаю, коли фахівці різних департаментів переконують депутатів, що виділяти кошти потрібно у першу чергу на ті об’єкти,де готові проекти і можна приступати до робіт, а вони на ці об’єкти кошти не дають, але пропонують взамін 150-200 нових об’єктів, де проектів нема, то роблять вони це навмисне. Бо знають, що на таку їх кількість виготовити проектно-кошторисну документацію, пройти експертизу, провести тендера або вже хоч якось знайти стільки підрядників, проконтролювати якість робіт і все це з травня по жовтень - неможливо. Але скільки ж заяв буде про неефективних менеджерів і розумних депутатів, які так хотіли простим людям добро зробити, а мер Каспрук завадив.

 

І головна мантра про неефективного менеджера Каспрука – то така цяцька, яка ой як стане потрібною, щоб пояснити чернівчанам, чого це вони мера достроково у відставку відправити збираються. Не скажуть ще, що відставки бажають через те, що з цим мером «порєшать» нічого їм не вдається, тихо земельні «шкурняки» не протягнути, своїх підрядників «за відкати» не нав’язати. Тільки от і після відставки мера , вулицю Головну ремонтувати будуть після заміни мереж. Бо ж не самовбивці вони, щоб центр міста вибухнув разом з квартирою депутата Білика на Головній, готелем Чинуша та їх новенькими джипами перед Ратушею.


P.S. Увага! Не фейсбучний формат! Дуже багато буков. Кого це лякає, пропускайте.

Фейсбучно звучить так: депутати – запроданці вимагають від Каспрука розпочати ремонт вулиці Гагаріна у листопаді. Це розрита вулиця у сніг, перебої з рухом тролейбусів та маршруток у Садгору, додатковаі кошти на вивіз сміття. Тому Каспрук хоче ремонт розпочинати у березні, а поки кошти з цього ремонту, які не використовуються, спрямував з погодження виконкому на погашення боргів водоканалу, аби багатоповерхівки не залишилися без води. Запроданці кричать, що Каспрук неефективний менеджер і не хоче ремонтувати дороги. Хто у цій ситуації правий Каспрук чи запроданці?

** запроданці – депутати міської ради, які поділяють ідеологію Василя Продана, голосують разом з ним без огляду на те, корисно це для міста чи йде всупереч його розвитку, наказам чернівчан, беруть участь у сесійних спектаклях, де імітують боротьбу з корупцією та захист простих людей. У результаті місто занепадає, статки простих людей зменшується, корупціонерів так і не знаходять, а у запроданців збільшується кількість нерухомого і рухомого майна, готівка у деклараціях.