БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПЕРСОНАЛІЇ   >>> 11 Листопада 2017

У Чернівцях помер відомий телеведучий і режисер Василь Селезінка

ЗЕМЛЯ ПУХОМ... / 

У Чернівцях сьогодні на 85-му році життя відійшов у вічність відомий телеведучий, журналіст і режисер Василь Селезінка.

Про це на своїй ФБ-сторінці повідомила журналістка Антоніна Фантух.

 

Василь Михайлович Селезінка (народився 14 жовтня 1933 в селі Іспас Горішній, Коломийського районуІвано-Франківської області) — актор, письменник, журналіст, театральний і телевізійний режисер, театральний критик, музикант, педагог, краєзнавець, громадсько-культурний діяч. Член Спілки журналістів України (1973), Заслужений діяч мистецтв України (2005).


Закінчив з відзнакою акторський факультет Київського театрального інституту імені Карпенка-Карого (1956), журналістський факультет Львівського національного університету імені Івана Франка (1967) та режисерські курси в Ленінграді (1968) і в Києві (1973).


Сім років працював актором в Рівненському обласному театрі, потім головним режисером Чернівецької обласної студії телебачення. Автор, або співавтор і режисер, призначених для передачі по республіканському (УТ), союзному (ЦТ) та Інтербаченню, зокрема передач культурно-мистецького спрямування «Сяйво». Автор, режисер та ведучий циклу передач (всього було 139 передач) «Місто моєї любові», в яких передавав глядачам архітектурну і пейзажну красу «маленького Парижа» (Чернівців).


Був художнім керівником Чернівецького українського музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської.


Є автором близько 1000 друкованих статей, рецензій, драматичних і прозових творів.

 

Прощання з Василем Селезінкою розпочнеться 13 листопада о 13.30 у Чернівцях на вулиці Якоба фон Петровича, 13 (колишня Ломоносова). 

 

Фото МБ