БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ОСВІТА   >>> 23 Жовтня 2017

Лілія Гриневич на Буковині заявила, що жодна школа з навчанням мовою нацменшин не буде закрита

А ХТОСЬ КАЛАМУТИТЬ ВОДУ! / 

20 жовтня Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук взяли участь у засіданні круглого столу із педагогічною громадськістю закладів освіти області з навчанням мовами національних меншин.


Як повідомляє прес-служба Чернівецької ОДА, в рамках заходу Лілія Гриневич повідомила присутніх про те, що після прийняття закону про освіту, статус шкіл із навчанням мовами національних меншин буде посилюватись.

Також вона підкреслила, що жодна школа з навчанням мовою нацменшин не буде закрита. За її словами, з 1 по 11 класи діти навчатимуться румунською мовою. Але в старшій школі частина предметів буде українською мовою. Зокрема, коли діти будуть до цього готові.

«Після навчання в школі мовами нацменшин дітки повинні опанувати державну мову, котра дасть їм можливість повної суспільної інтеграції та реалізації в своїй рідній країні», - акцентувала Міністр освіти.

В рамках круглого столу обговорено питання формування єдиної методики викладання для дітей, яку необхідно застосовувати в таких школах.

Як зазначила Лілія Гриневич, відповідно, виникає потреба в кваліфікованих педагогічних кадрах. «Питання підготовки таких фахівців є досить важливим. Аби допомогти підвищити кваліфікацію вчителів, котрі навчають діток румунської мови, в бюджеті на 2018 рік закладена відповідна сума коштів. Ми готові співпрацювати з Міністерством освіти Румунії, аби принести користь нашим дітям», - зауважила Міністр. 
 
Фото ЧОДА