БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПРАВО   >>> 11 Жовтня 2017

Буковинські “свободівці” заявляють, що “категорично проти” непродуманої політики передачі в концесію державних лісогоспів

ЛІС РУБАЮТЬ… /


В Україні через непродумані процеси та непрозорі схеми приватизації у приватну власність вже передано значну частину підприємств, які стосуються стратегічних державних монополій в царині енергозабезпечення (обленерго, облгази), комунікацій та зв’язку (телекомунікації тощо. Незрозуміла ситуація з подальшим статусом та розвитком Укрзалізниці, Укрпошти, процесом приватизації стратегічних прибуткових державних підприємств.

 

 

Продовження непродуманої політики продажу, приватизацій та передачі в концесію державних підприємств може ще більше загострити і так надзвичайно складну ситуацію в народно-господарському комплексі України, втягнути суспільство у чергові протистояння та конфлікти. З огляду на це, надто тривожною є інформація про офіційне оприлюднення Мінекономрозвитку в липні цього року пропозиції щодо передачі державних лісогосподарських підприємств у концесію, тобто надання права тимчасового використання лісових ресурсів суб’єктами приватного господарювання.

 

До Чернівецької обласної ради звернулися трудові колективи лісогосподарських підприємств краю, що виступають проти застосування концесійної моделі управління у лісовому господарстві Буковини та України (№39/1614 від 20 липня 2017 року). Вони просять підтримати їхню позицію збереження у лісовому господарстві державної форми власності. Це питання, як і питання ймовірного спорудження каскаду малих ГЕС на Дністрі порушується Кабінетом Міністрів України без широкого обговорення з залученням фахівців та громадськості.

 

 

При передачі державних лісгоспів у концесію їх чекає виведення з-під впливу та контролю як держави, так і громадськості, що може призвести до великої кількості проблем на місцях та екологічної катастрофи. З огляду на це, фракція ВО «Свобода» у Чернівецькій обласній раді ініціює подання на розгляд сесії обласної ради проекту рішення стосовно цих питань та звернення до керівництва держави щодо недопущення передачі в концесію державних лісогосподарських підприємств.

Джерело:
Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО «Свобода»