БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ІСТОРІЯ   >>> 11 Жовтня 2017

На Глибоччині відкрили пам'ятний знак загиблим учасникам ОУН-УПА

ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ! / 


11 жовтня 2016 у селі Купка Глибоцького району відкрито пам’ятний хрест та знак загиблим учасникам ОУН-УПА у бою із спецпідрозділами НКВС (бій відбувся 18 лютого 1945року), а також відбувся мітинг-реквієм «Коли Ви вмирали, Вам дзвони не грали». Тоді 18 лютого 1945 року у бою із спецпідрозділами НКВС загинули бійці за волю України:

- Паламарюк Георгій Дорофтейович, псевдо «Зелений», 1920р.н., житель с. Глибока, провідник Глибоцького районного проводу ОУН;

- Карлійчук Семен Євгенович, псевдо «Тихий», 1903р.н., житель с. Кам`янка, підрайонний провідник Глибоцького районного проводу ОУН;

- Рипчук Іван Іванович, 1909р.н., житель с. Купка, член ОУН-УПА;

- Рипчук Ривика Василівна, 1915р.н., жителька с. Купка, член ОУН-УПА.

Як повідомляє сайт Глибоцької районної ради, участь у даному заході взяли представники обласної та районної влади, жителі та учні навчальних закладів району.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих героїв України. Пам'ятний хрест та знак освятили священики різних конфесій. Родичам полеглих бійців УПА було вручено пам’ятні медалі.

«З гордістю говоримо про те, що зробили для України члени-воїни УПА, котрі вмирали за Україну у боротьбі проти гітлерівського і сталінського режимів за відродження української незалежної держави. Вони боролись до загину…! Боролись за нас…!», - зазначив у своєму виступі голова районної ради Петро Панчук.

Окрема подяка у проведенні даного заходу висловлюється Березовському Г.В. (м. Сторожинець), Бічеру В.Г. (ТзОВ «Надія»), Народному депутату України Тімішу Г.І., Костиняку М.Д. (ПП «Капітал»), Глибоцькому ВУЖКГ (Сорощук Ю.С.), Глибоцькому РЕМу, Балану І.Д. (жителю с. Кам`янка), Майщук М.С. (голові товариства «Народний Дім Глибоччини»), Рубанцю М.В. (голові Чернівецької обласної організації «Спілка офіцерів України»).

 Історична довідка: (Із спецповідомлення Глибоцького РВ НКВС від 20.02.1945 року «Про ліквідацію районних банд керівників Організації Українських Націоналістів»)

«…Після цього в будинок оперативним складом була кинута ще одна граната. В цей час з будинку вибігла жінка (Рипчук Ривика Василівна), кинула гранату в оперативний склад і намагалась сховатись у лісі. Жінку за 200 метрів від будинку пострілом з гвинтівки вбив червоноармієць Яковлєв.

Стрілянину повстанці тимчасово припинили і почали співати «націоналістичний гімн», після чого посилили автоматний вогонь.

Бій тривав 2 години 30 хвилин…».