БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ЗДОРОВ'Я   >>> 12 Вересня 2017

На Хотинщині пестицидами потруїли людей: 14 жителів звернулися до медиків

ЩЕ ЦЬОГО НЕ ВИСТАЧАЛО... /

 

Місцеві жителі підозрюють, що отруїлися через кроплення садів пестицидами. Протягом двох днів до амбулаторії загальної практики-сімейної медицини с. Перебиківці Хотинського району Чернівецької області за медичною допомогою звернулось 14 хворих. Люди скаржилися на нудоту, блювоту, болі в животі, загальну слабкість, підвищення температури тіла до 37–39 градусів.

 

Як повідомляє агенція АСС, всього за медичною допомогою протягом 10-11 вересня звернулося 14 осіб, з них 3 - діти. Сьогодні нових звернень не було. Про це повідомляє ДУ "Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України".

 

Робоча група в складі спеціалістів Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, «Чернівецького обласного лабораторного центру» та Держпродспоживслужби виїхала в с. Перебиківці Хотинського району для проведення епідеміологічного розслідування, координації санітарно-гігієнічних та лікувально-профілактичних заходів.

 

Хворі розповіли, що протягом 5-10 вересня над селом Перебиківці проводились авіаційні роботи по застосуванню пестицидів у сільському господарстві. Під час цих робіт частина пестицидів осідала на городи мешканців, що могло призвести до часткового знищення посівів та погіршення стану здоров’я 14 осіб. Наразі стан усіх хворих покращився.

 

Фахівці ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» відібрали для дослідження проби грунту та води для визначення вмісту пестицидів. Продовжується епідеміологічне розслідування, проведення комплексу профілактичних, санітарно-гігієнічних заходів.