БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ЗДОРОВ'Я   >>> 28 Червня 2017

Офіційні дані: На обліку перебуває близько 20 тис. онко-хворих буковинців, щороку додається понад 2 тисячі людей

ФОРУМ / 

Сьогодні, 28 червня, у палаці «Академічний» Буковинського державного медичного університету відбулося відкриття VII з'їзду Українського товариства радіаційних онкологів. VII з'їзд Українського товариства радіаційних онкологів триватиме з 28 по 30 червня. Участь у заході беруть головні спеціалісти, лікарі, медичні фізики за фахом «Променева терапія», «Радіологія», «Онкологія», «Радіобіолгогія».

 

Питання, які розглядатимуть учасники з'їзду, стосуватимуться променевої діагностики в онкології, технічного переоснащення радіоонкологічних закладів України, забезпечення якості променевої терапії онкологічних захворювань різних локацій, профілактики, діагностики і лікування ускладнень променевого та комбінованого лікування тощо.

  

Під час проведення заходу працюватиме виставка провідних українських та іноземних виробників радіологічного обладнання та інших медичних приладів.
 

Як повідомляє прес-служба Чернівецької ОДА, рак, є другою за поширеністю смертельною недугою, а також є однією з причин, що призводить до інвалідизації населення. "Спільне завдання центральної та місцевої влади, працівників закладів охорони здоров'я, експертів, науковців – забезпечити ефективне надання медичної та соціальної допомоги хворим із злоякісними новоутвореннями, - поінформував під час вітального слова заступник голови ЧОДА Михайло Павлюк. 

 


 

За його словами, на Буковині, як і в інших регіонах України, ситуація з рівнем захворюваності населення на онкологічні хвороби не може не викликати занепокоєння. На обліку перебуває близько 20 тис. онкологічно хворих буковинців, кожного року до цієї цифри додається понад 2 тисячі людей, у яких діагностуються злоякісні новоутворення. На Буковині три медичні установи надають спеціалізовану допомогу хворим на рак, зокрема Чернівецький обласний клінічний онкологічний диспансер, гематологічне відділення лікарні швидкої медичної допомоги та обласна дитяча клінічна лікарня. До вирышення цієї проблеми долучаються і провідні науковці відповідних кафедр БДМУ.

 

 

Михайло Павлюк додав, що влада краю найближчим часом винесе на затвердження сесією обласної ради нову редакцію Регіональної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період з 2017 по 2019 роки, бюджет якої становить 30 млн. грн. Програма передбачає низку профілактичних та лікувальних заходів, спрямованих на покращення якості надання медичної допомоги дорослому та дитячому населенню області з онкопатології.

 

 

БукІнфо (с)
Фото прес-служби ОДА