БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  КУЛЬТУРА   >>> 21 Квiтня 2017

У Чернівцях покажуть фільм "Ріка на пограниччі: Прут. Від Карпат до Дунаю"

КІНО І ЛЮДИ / 

23-го квітня у Чернівцях за адресою: вул. О. Кобилянської, 51 у Літературному целанівському центрі о 18:00 містянам покажуть фільм "Ріка на пограниччі: Прут. Від Карпат до Дунаю".
 
Режисер: Томас Радлер, Німеччина, 2016-ий рік.
 
Довідка:
 
У тіні найвищої гори України, Говерли, починається річка Прут. З 2007 року ця важкодоступна місцина, де знаходиться єдиний у світі праліс червоних буків, віднесена до Світової спадщини ЮНЕСКО. У цей світ важко доступного віковічного пралісу, де народжується друга за довжиною притока Дунаю (953 кілометри), рідко ступає людська нога.
 
Ріка спускається з порослих лісом Карпат у долину. Через 100 кілометрів вона вже добігає до Чернівців, столиці Буковини. Десятиріччями це місто було забутим великим світом, знаходилося за залізної завісою. Воно майже не зазнало руйнувань упродовж двох воєн минулого століття. Місто, що постало за часів Австро−Угорщини, несе на собі відбиток давно минулих часів.
 
Після Чернівців, протягом майже 700 кілометрів, Прут утворює річковий кордон між Румунією та Молдовою. В його ареалі налічують близько 1.380 різноманітних видів рослин, 34 види риб та 239 видів птахів. Якщо життя десь скидається на спокійну, довгу ріку − то саме на ріку Прут, особливо на території Молдови, однієї з країн Європи, яку туристи відвідують найрідше. Багато людей в селах на березі річки живуть своїм повільним темпом, як жили колись їх предки, і багато хто з них жодного разу не виїжджали з рідної місцевості.
 
Завдяки особливому розташуванню річкова місцевість перетворилася у справжній природній рай, подібного якому треба було б деінде довго пошукати. І це не в останню чергу пов'язано саме з ситуацією пограниччя, тому що роками небагато місцевих мешканців мали право селитися поблизу державного кордону.