БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  НАУКА   >>> 3 Листопада 2016

Curiosity виявив металеве "яйце", що пролежало на Марсі кілька мільйонів років

КОСМІЧНА СЕНСАЦІЯ / 

Марсохід Curiosity американського аерокосмічного агентства, який досліджує поверхню червоної планети, виявив незвичайний предмет - невеликий метеорит круглої форми з абсолютно гладкою поверхнею, повідомляє сайт NASA.

Науковці дали об'єкту назву "Egg Rock" (Камінь-яйце) і провели хімічний аналіз, який показав, що він складається з заліза, нікелю і фосфору. Дослідники вважають, що метеорит, знайдений в районі марсіанської гори Шарп, виник з ядра карликової планети. Він міг впасти на поверхню Марса кілька мільйонів років тому.

Раніше марсохід NASA вже знаходив на Марсі схожі метеорити, проте небесних тіл такої форми і з такою незвично гладкою поверхнею серед них ще не було, що й привернуло увагу науковців.

Габарити знайденого метеорита схожі з розміром м'яча для гольфу. Вперше він був помічений за допомогою встановленої на марсоході камери Mast Camera Curiosity (Mastcam) 27 жовтня. Через три дні за допомогою "хімічної камери" ChemCam був зроблений хімічний аналіз знахідки.

Марсохід Curiosity покинув Землю п'ять років тому - 26 листопада 2011 року. Він приземлився на Марсі в серпні 2012 року. За час перебування на Червоній планеті марсохід виявив необхідні хімічні елементи і умови для виникнення бактеріального життя, виконавши, таким чином, основну частину своєї місії.

Наприкінці 2014 року розпочав вивчення нижніх осадових шарів гори Шарп, обстежуючи 150-метрову ділянку біля її підніжжя. Марсохід збирає зразки породи для лабораторного аналізу.