БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  НАУКА   >>> 24 Вересня 2015

Вчені виявили можливість існування на Марсі життя

МАРСІАНИ, АУ?! / 

Останні космічні дослідження вчених Російської академії наук показали, що природне середовище молодого Марса було сприятливим для зародження примітивного життя, передає УНН з посиланням на ТАСС.
 
"Наш російський прилад DAN встановлено на американському марсоході "К'юріосіті", який зараз досліджує дно кратера Гейл. На думку вчених, раніше цей кратер був марсіанським озером. Марсохід в пошуках органічних речовин уже подолав 11 км. Поки жодних ознак життя не виявлено. Проте останні дані, отримані з наукових приладів марсоходу, показали, що природне середовище молодого Марса могло бути сприятливим для зародження примітивного життя, це середовище цілком схоже на те, яке було на ранній Землі", - сказав доктор Інституту космічних досліджень РАН Ігор Митрофанов.

За його словами, зараз вчені визнають, що ранній Марс за своїми властивостями був схожий з ранньої Землею.
 
"Три мільярди років тому на молодий Червоній планеті текли річки, були озера, і була досить щільна атмосфера. В той же час на схожій за своєю природою молодій Землі вже зародилося життя. Тому наше основне завдання полягає в тому, щоб відповісти на питання - чи було життя на молодому Марсі? Якщо "ні" - то чому? А якщо "так" - то що з ним трапилося? Чому воно не збереглося до наших днів? " – зазначив І.Митрофанов.
 
Як повідомляв УНН, 29 серпня на Гавайських островах почалася експериментальна місія NASA з виживання групи людей в обмеженому просторі протягом року. Експеримент проводиться в рамках підготовки до пілотованої місії на Марс.