БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  НОВИНИ   >>> 18 Жовтня 2014

Чернівчанам показали документальний фільм «НАША НАДІЯ» про добровольчі батальйони та офіцера Надію Савченко

НАДІЯ Є /


17 жовтня в приміщенні чернівецького палацу естетики і дозвілля відбувся показ документального фільму «НАША НАДІЯ». Лейтмотивом, як зазначають режисери стрічки, стала історія українки Надії Савченко – колишнього офіцера ВВС України та командира відділення добровольчого батальйону «Айдар».
 
Сюжет фільму зображує ключові події, що сколихнули Україну після Майдану. Анексія Росією Криму, сепаратистські зборища на Донбасі, початок війни. Режисер «НАШОЇ НАДІЇ» Володимир Тихий був одним із тих кінематографістів, які фільмували кожен день Майдану від його появи. Пізніше також знімалися події в Криму й на Сході України. Як розповіла другий режисер стрічки Юлія Шашкова, одного дня з’явився авторський задум показати історію добровольчих батальйонів, які стояли фактично кордоном між проросійськими сепаратистами й українською армією.
 
В одному з добровольчих батальйонів перебувала колишній пілот Збройних сил України старший лейтенант Надія Савченко. Вона звільнилася з армії, оскільки не могла перебувати в тій структурі, яка займалася бездіяльністю при окупації Криму й тепер «зливає» інформацію про воєнні дії на Сході ворогам України. Пізніше її терористи захопили в полон. І сьогодні над колишнім офіцером української армії чинять суд в Москві.
 
За словами Юлії Шашкової, первинна назва фільму була зовсім іншою. Проте режисери завважали за потрібне назвати стрічку саме «НАША НАДІЯ», оскільки в ній ідеться і про добровольчі батальйони, як надію на перемогу, і про Надію Савченко, як символ боротьби.
 
Режисери планують найближчим часом виставити фільм «НАША НАДІЯ» на перегляд в інтернет-ресурсах. Також вони демонструватимуть його в різних європейських країнах. Чи потрапить стрічка до Російської Федерації, не знають. Але мають на це велику надію.
 
Чернівчани мали змогу залишити грошову допомогу сім'ям загиблих воїнів "Айдару". А також написати "лист Надії" для полоненої українки.
 
 
Максим КОЗМЕНКО, БукІнфо (с)
Фото – автора