БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  КУЛЬТУРА   >>> 10 Сiчня 2014

Анатолій Томків презентував в обласному товаристві "Знання" другу книгу своїх новел «В Євросоюз через Кінашку» (ВІДЕОЗАПИС ПРЕЗЕНТАЦІЇ + ФОТОРЕПОРТАЖ)

ХТО ПАЦИВ, ТОЙ ЗНАЄ... / 

«…і до того світу, до тієї Європи Україна йде… Як не йде то сунеться - як зсув у Товарниці нижче каменя… І таки рачки, чи інакше..і за Кравчука, і за Кучми, і за Ющенка, і за Януковича- Україна таки доповзе до Євросоюзу в синяві, хоч би й сама при цьому посиніла»,- саме так переконував своїх односельчан-гуцулів Мільо Софійчук з Кінашки (гора в Буковинських Карпатах-1081 м над рівнем моря).

10 січня Чернівецька обласна організація товариства «Знання» України (вул.Штейнбарга, 23) за сприяння прес-клубу реформ провела презентацію нового збірника новел Анатолія Томківа «В Євросоюз через Кінашку».

Крім автора – письменника Анатолія Томківа, з журналістами, гостями Прес-клубу зустрілися і виголосили щирі слова віншування ведучий програми «Діалог» Державної телерадіокомпанії «Культура» лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Василь Герасим’юк (який спеціально приїхав з Києва на презентацію), голова Чернівецької обласної організації Спілки письменників України Віра Китайгородська, письменники та поети Володимир Вознюк та Мирослав Лазарук, меценат книги - Генеральний директор "Інвестиційної будівельної компанії" (ІБК) Ігор Яків'юк та інші.
 
***
 
Буковинець Анатолій Томків презентував книгу про гуцулів 

Буковинський письменник, відомий радіожурналіст Анатолій Томків презентував у Чернівецькому прес-клубі свою другу книгу "В Євросоюз через Кінашку". До неї увійшла 41 новела. Книга ілюстрована малюнками та фотографіями автора.

Як пояснив Анатолій Томків, Кінашка – це гора у Буковинських Карпатах висотою 1081 метр над рівнем моря. Там живе Мільо Софійчук, який переконував своїх односельчан-гуцулів, що "…Україна таки доповзе до Євросоюзу в синяві, хоч би й сама при цьому посиніла".

Лауреат Шевченкіської премії Василь Герасим’юк, який приїхав на презентацію книги, назвав її автора гуцульським Чеховим. "У прозі Анатолія Томківа найбільше приваблює те, що визначається нехитрим словом –щемливість, – вважає пан Василь. – Надто важливі його поетичні діалоги, які працюють на характери героїв. Його мова барвиста і соковита, як буває лиш з діда-прадіда".

"Новелістика Анатолія Томківа густа, як листопадовий туман на Пловечері, де кожна найменша його краплина несе у собі енергію жорсткої, рубленої скоса, а часом, і навзнак, життєвої правди, яка у людей, що головою впираються в небо – гуцулів, водночас і трагічна, і лірична", – так висловилася письменниця Віра Китайгородська.

Книгу Анатолія Томківа "В Євросоюз через Кінашку" можна придбати в магазині "Українська книга", що на Центральній площі. Її вартість – 35 гривень. Про це повідомляє видання "Молодий буковинець"
 
 
До вашої уваги - повний відеозапис та фоторепортаж з презентації книги «В Євросоюз через Кінашку».
 

Фото і відео Генерального інформаційного партнера видання - порталу БукІнфо (с)