БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  СКАНДАЛИ   >>> 16 Червня 2013

«Політичний пшик» для Папієва: Голову пам’ятнику Емінеску у Глибоці відбили люди, чиї родичі активно агітували на виборах за кандидата у народні депутати від Партії регіонів

ПОЛІТИЧНА ХАЛЕПА / 

Як стало відомо БукІнфо із власних достовірних джерел, правоохоронці затримали осіб, причетних до нищення пам'ятника поетові Міхаєві Емінеску в ніч з 13 на 14 червня в селищі Глибока на Буковині. Це – троє місцевих мешканців, жителів Глибоки та Глибоцького району, які підробляють приватними таксистами в райцентрі.

 

За нашими даними, відбивав голову Емінеску один із них, будучи напідпитку. Шматок відбитого постаменту таксисти завантажили в машину і викинули у сусідній ставок.

 

І тут виникає найцікавіше запитання: для чого було простим, аполітичним хлопцям, які, можливо, й гадки не мають, хто такий Емінеску, тупо трощити гіпсовий пам’ятник?

 

Наші джерела стверджують, що тут явно пахне провокацією. І навіть не тому, що у головної діючої особи, яка здійснила акт вандалізму, дружина була членом виборчої комісії у с.Тарашани від Партії регіонів на нещодавніх виборах народних депутатів України, а в іншого – родичка працює в районному управлінні освіти, де разом з тестем були активними агітаторами за «регіонала» на цих же виборах.


А в тому, що хтось ну дуже хотів, що ця подія саме напередодні відкриття пам’ятного знаку в Глибоці набула широкого міжнародного резонансу, зокрема у Румунії. (Як відомо, свого досягли, МЗС Румунії поширило свою ноту).

Хто ці ляльководи? Наряд їх треба шукати серед простих глибочан та рядових членів румунських національно-культурних товариств краю. Подейкують, що нитка тягнеться до деяких високих народних обранців українського парламенту, які останнім часом не отримували достатньо належного фінансування по той бік кордону, а тому потрібно було показати, як у Чернівецькій області нищать все румунське, посягаючи на саме святе…

Втім, не будемо сильно забігати вперед – нині все в руках правоохоронців. Хоча важко повірити, що у цій гидкій історії з боку влади будуть чесно і справедливо поставлені політичні акценти.

Хоча, нагадаємо, реагуючи на акт вандалізму, голова Чернівецької ОДА Михайло Папієв своїй прес-службі, зокрема, заявив наступне: «Добре розумію - хто це вдіяв і навіщо. Я розумію також, чому це зроблено саме тепер – щойно ми цілком конструктивно провели трьохсторонні бесіди на «Буковинському діалозі» в Сучаві та в Німеччині, з нашими давніми партнерами із Сучавського повіту Румунії, німецького округу Швабія та французського департаменту Майєн. Це зроблено на тлі успішних зустрічей Президента України В. Януковича на саміті в Братиславі, де гостинно прозвучали абсолютно зрозумілі сигнали запрошення для України.

Європейці чекають на нас в Євросоюзі, і ми обов'язково там будемо. Проте це не влаштовує лідерів цілком відомих політичних сил країни та найближчого зарубіжжя, які лише базікають про євроінтеграцію, а з допомогою «політичних десантів» намагаються зірвати цей складний процес насправді, причому саме тепер, напередодні візиту держсекретаря Міністерства закордонних справ Румунії до Чернівців», - зазначив він.

Як тепер буде говорити Михайло Миколайович? Зробить вигляд, що тут політики немає, а винних одразу знайшли і покарали? Теж варіант…

У свою чергу, Чернівецька обласна організація ВО "Свобода" зажадала від голови Чернівецької ОДА Михайла Папієва оприлюднити назви політичних сил, причетних до нищення пам'ятника поетові Міхаєві Емінеску в ніч з 13 на 14 червня в селищі Глибока на Буковині.

У спеціальному зверненні до жителів області свободівці наголошують: «якщо керівник виконавчої влади краю має інформацію про замовників вказаного акту вандалізму, він повинен її оприлюднити аби громада області також знала про "політичних вандалів" та надала таким діям відповідну оцінку».

Тому відмовчатися не вдасться. Почекаємо понеділка…
 
***

P.S. Що і треба було довести - ось один і відгуків під ніком нібито з Молдови, який закликає знищувати натомість пам'ятник Бандері та проголошує Чернівці "румунською землею". Звісно, що ми його знищили, оскільки коментар не відповідає критерію коментування, але наводимо, як приклад того, кому, як повітр'я вигідна ця провокація:
 
Chisinau - Moldova, [email protected]

FUCK YOU ALL UKRAINIAN BASTARDS!! WHY DO YOU DESTROYED OUR ROMANIAN HERO?!! YOU FORGOT EMINESCU IS OUR MAIN NATION WRITER! YOU DESTROYED OUR MONUMENT! YOU ATTACK ROMANIA AND MOLDOVA`S MONUMENTS AND SIMBOLS!! 

Cernauti is our land, Cernauti is our lost soul! we will fight to get back our lands! Budjak and Cernauti will be always romanian lands! Traiasca Romania Mare 

FUCK YOU SLAVS ! Do you want WAR? WE DONT FORGET THE GENOCIDE AGAINST OUR PEOPLE! As a response, we must destroy Stepan Bandera monument from Romania! We will never forget this provocation! We keep you always in mind for this! Take care!
 
ПІШЛИ ВИ ... ВСІ УКРАЇНСЬКІ ВИРОДКИ!! Чому ви знищили памятник Румунському герою?! Ви забули, що Емінеску є нашим основним письменником нації! Ви зруйнували наш Пам'ятник! Ви нападаєте на Румунію і Молдову, пам'ятки і символи!!
 Чернівці це наша земля, Чернівці наша загублена душа! Ми будемо боротися, щоб повернути наші землі! Буджак і Чернівці завжди буде румунською землею! Traiasca Румунія Маре
ПІшли ви... СЛОВ'ЯНИ! ХОЧЕТЕ ВІЙНИ? Ми не забули геноцид проти нашого народу! У відповідь, ми ПОВИННІ ЗНИЩИТИ пам'ятник Степану Бандері! Ми ніколи не забудемо цю провокацію! Ми завжди пам"ятатимемо це! Бережіться!
 
 
 

Андрій ПОДІЛЬСЬКИЙ, БукІнфо (с)

Фото CitizenJournal.info та YouTube