БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  НОВИНИ   >>> 16 Сiчня 2009

Парламент ухвалив Закон про імпічмент Президента України

За цей закон проголосували майже в повному складі фракції Партії регіонів, БЮТ, КПУ, Блок Литвина. Із фракції блоку “Наша Україна – Народна самооборона” за закон проголосували 36 народних депутатів.

Цим законом, зокрема, передбачені особливості діяльності спеціальної тимчасової слідчої комісії, яка займатиметься проведенням розслідування обставин щодо вчинення Президентом України державної зради або іншого злочину. В законі передбачено, що підставою для ініціювання питання про усунення Президента України з посади в порядку імпічменту та утворення спеціальної слідчої комісії є подання, підписане більшістю народних депутатів України від конституційного складу ВР, підписи яких не відкликаються.

Таке подання має містити правове обґрунтування необхідності утворення такої комісії та відомості, які вказують на наявність фактів чи обставин про вчинення Президентом України державної зради, або іншого злочину.

У законі передбачено, що ВР більшістю голосів народних депутатів від її конституційного складу приймає рішення щодо ініціювання питання про усунення Президента України з посади в порядку імпічменту та включення його до порядку денного сесії як невідкладного.

Про таке рішення голова ВР має терміново повідомити Президента України.

У законі визначені повноваження такої комісії. Така комісія має право заслуховувати Президента України та захисника, або захисників його прав. Також у  законі передбачено обрання спеціального прокурора та спеціального слідчого. В ньому виписані їхні повноваження та вимоги до їх кандидатур.

Згідно з законом питання про висновки і пропозиції спеціальної слідчої комісії включаються до порядку денного пленарних засідань без голосування і розглядається невідкладно.

УНІАН