БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  СКАНДАЛИ   >>> 29 Травня 2009

Малишевська - пішак великої афери? Депутати міськради зацікавилися бажанням терміново реорганізувати у серці міста перший чернівецький ліцей

Депутати Чернівецької міської ради рекомендували меру звільнити головну освітянку Чернівців. За кулуарні та непрофесійні дії при вирішенні питання реорганізації 1-го ліцею. Сперечалися довго та спільної точки зору все ж дійшли. Ситуацію навколо об’єднання цього навчального закладу з ліцеєм № 2 слід ще раз проаналізувати. Тому створили тимчасову контрольно-депутатську комісію.

Після перерви у сесійній залі почали вирувати пристрасті. До порядку денного вноситься питання щодо покращання роботи міського управління освіти. Виникло воно неспроста. І пов’язане з реогранізацією 1-го ліцею, котрий пропонується об’єднати із 2-м.

Михайло Крайс, депутат міської ради, зазначив: "Таке доленосне рішення в долі кожного учня, батьків і членів педагогічного колективу намагалося зусиллями управління освіти прийнятися кулуарно, в закритому режимі, про це не було поінформовано ні батьків, ні учнів, педагогів в належному законом порядку".

Василина Малишевська (на ФОТО), начальник міського управління освіти, заперечила: "Це неправда, що ми щось зробили кулуарно, і що про це ніхто не знав у ліцеї. Ішли перемовини і заступником директора і заступником з навчально-виховної роботи..." Також головна освітянка Чернівців твердить, що з цього приводу спілкувалася і з батьками ліцеїстів.

Аргумент Василини Малишевської щодо реорганізації першого ліцею - відсутність належних умов для навчання: приміщення спортзалу, бібліотеки, повноцінної їдальні. Окрім того, додатково освітяни повинні використовувати ще й філію на Університетській.

Вступив у дискусію і депутат міської ради, Василь Забродський: "...я почув, куди подінеться приміщення з Шевченка - там буде садок, ліцей- там буде молодша школа гімназії № 2. А я не почув, куди подінеться гектар на Університетьскій, де розташована філія ліцею. Може, його для когось підготували?". Реорганізація - це питання ліквідації, І його слід вирішувати у сесійній залі.

Управління освіти не вперше потрапляє у різні конфліктні ситуації, кажуть депутати, деякі припускають: тут потрібна "залізна рука". Та Василь Забродський заперечує: "Ви знаєте, педагоги не барани, а ви, Василино Семенівно, не пастух і залізна рука там бути не може".

Аби розтлумачити ситуацію, що склалася навколо реорганізації 1-го ліцею, сесія ухвалила рішення про створення тимчасової контрольно - депутатської комісії, котру очолив Василь Забродський. І тільки вже за результатами її роботи народні обранці рекомендуватимуть міському голові звільняти чи ні головну освітянку Василину Малишевську.

 

 За матеріалами порталу СІТІ (с)

 

Депутати Чернівців перевірять роботу головного освітянина міста

Тимчасову контрольну депутатську комісію для перевірки роботи міського управління освіти створено у Чернівцях учора, 28 травня, на сесії міської ради. До її складу увійшли представники усіх фракцій міської ради. Очолив комісію депутат-тележурналіст Василь Забродський.

Питання про покращання роботи управління освіти 28 травня було внесено додатково у порядок сесії міської ради депутатом від БЮТ Михайлом Крайсом.

У запропонованому проекті рішення депутати рекомендували міському голові Миколі Федоруку звільнити із займаної посади начальника управління освіти Валентину Малишевську, непрофесійні та непрозорі дії якої при вирішенні питання про злиття ліцеїв №1 і №2, які, на їх думку, призвели до протистояння у педколективах цих закладів, обурення громадськості та завдали шкоди іміджу міста, міського голови.

Окремі депутати припустили, що злиття двох закладів заплановано з метою вивільнення престижного приміщення у центрі міста для подальшої його передачі в оренду бізнесовим структурам. «У Чернівцях жоден об’єкт освіти не буде проданий або переданий в оренду для іншого використання. Це залізне правило, яке не матиме винятків. Тому будь-які чутки щодо зміни цільового призначення освітянських приміщень, які час від часу з’являються, є нічим необґрунтованими спекуляціями», – заявив з цього приводу міський голова Микола Федорук.

За результатами обговорення, взявши до уваги аргументи головного освітянина та фінансиста міста щодо нагальної необхідності оптимізації освітянської мережі через відсутність фінансових ресурсів для утримання понаднормових учнівських місць, депутати вирішили створити тимчасову контрольну комісію для більш ґрунтовного вивчення та аналізу ситуації в освітянській галузі. Лише за висновками цієї комісії буде повторно розглянуто питання про доцільність кадрових змін у керівництві міського управління освіти.

Довідка
Управління освіти 26 травня винесло на розгляд виконавчого комітету міської ради питання про реорганізацію ліцею №1 шляхом його приєднання до ліцею №2. Рішення мотивувалося тим, що матеріальна-технічна база ліцею №1 є недостатньою, зокрема у ліцеї не вистачає учбових аудиторій, тут немає спортивної та актової зали, бібліотеки, їдальні, водночас потужності ліцею №2 використовуються не в повному обсязі. Однак ця пропозиція викликала супротив у педагогічного колективу обох закладів, учнів, батьків, громадськості міста. Батьки та учні обурилися тим, що про ідею об’єднання двох ліцеїв їх повідомили лише за день до розгляду цього питання на засіданні виконавчого комітету, а при його підготовці не було взято до уваги аргументів колективу ліцею та батьків, не проводилося громадського обговорення. З огляду на те, що питання оптимізації освітянської мережі потребує комплексного вирішення, виконавчий комітет міської ради відхилив пропозицію управління освіти щодо реорганізації ліцею №1 шляхом приєднання до ліцею №2. Вирішено впродовж нового навчального року із залученням освітян, батьківської громадськості, депутатів вивчити та проаналізувати усі можливі варіанти оптимізації освітянської мережі міста з метою створення у кожному закладі освіти найбільш сприятливих умов для надання якісних освітянських послуг, посилення ефективності роботи профільних закладів, забезпечення набору до них учнів винятково на конкурсних засадах.

 

ЗІК

Фото С.З. УНІАН/БукІнфо (с)