БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ   >>> 28 Травня 2009

Рятувальники МНС на Буковині продемонстрували повну готовність до протидії паводкам будь-якого масштабу

28-го травня у селі Атаки Хотинського району під керівництвом Міністра з питань надзвичайних ситуацій Володимира Шандри відбулися показові тактико-спеціальні навчання МНС «Дністер-2009», метою яких було відпрацювання взаємодії сил МНС у Чернівецькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській і Хмельницькій областях, оперативно-рятувальної та спеціальних служб МНС, територіальних органів управління і формувань цивільного захисту при проведенні пошукових та аварійно-рятувальних робіт під час паводку.

За легендою навчань, після сильних зливових дощів різко зріс рівень води у р. Дністер, паводковими водами підтопило населені пункти, розмило скотомогильник. Рятувальники МНС продемонстрували високий рівень підготовки до такої складної надзвичайної ситуації. Насамперед, здійснили авіарозвідку та аерофотозйомку, щоб виявити постраждалих і визначити масштаби лиха. Було відпрацьовано дії працівників МНС під час евакуації постраждалого населення із затоплених та знесених у річку будинків. Тут використовувалися човни, плаваючі транспортери ПТС-2, сучасний швидкісний катер «МАРС-700». "Рятування" населення проводилося навіть із вертольота, який опустився на висоту 30 метрів над дахом "підтопленого" будинку.

Працівники пошуково-водолазної групи відпрацювали послідовність своїх дій при евакуації пасажирів із взятого в "полон" паводковими водами легкового автомобіля, а група піротехнічних робіт продемонструвала професійність і оперативність при виявленні та вивезенні вибухонебезпечних предметів із розмитої берегової зони Дністра. Окрім того, рятувальники МНС навчалися відновлювати зруйновану паводком водозахисну дамбу. Учасникам навчань довелося збудувати тимчасовий мостовий перехід із двох секцій комплекту важкого механізованого мосту ТММ.
 
Використання таких мостів підрозділами МНС здійснювалося під час катастрофічних повеней у Закарпатській області. Завдяки тимчасовому мостовому переходу підрозділи МНС отримали доступ до берегової смуги, що була відрізана паводком. Навчання з укріплення водозахисної дамби проходило у надзвичайно складних умовах: оскільки проїзд важкої техніки за легендою був ускладнений, більшість робіт рятувальники проводили вручну.

Легенда навчань передбачала, що паводкові води розмили і скотомогильник, в якому були захоронені хворі на сибірку сільськогосподарські тварини. До ліквідації наслідків цього завдання були залучені працівники ветеринарної медицини, які провели дезінфекцію могильника, а групи рятувальників МНС тренувалися проводити обвалування розмитого могильника за допомогою спеціальної інженерної техніки. Також відпрацьовані дії особового складу МНС під час дезінфекції підтоплених колодязів. Були створені зведені бригади у складі працівників СЕС та МНС. Рятувальники відкачували воду й очищували стінки криниць, працівники СЕС – знезаражували воду в колодязях.

Під час навчань розгортався тимчасовий пункт збору постраждалих від паводку, де свої вміння змогли застосувати на практиці медпрацівники і психологи МНС. Учасники навчань також оглянули сучасну техніку, що надійшла до пожежно-рятувальних підрозділів протягом 2008-2009 років. Це спеціальні аварійно-рятувальні автомобілі, спеціальні рятувальні катери на повітряній подушці (МАРС-700, плаваючий транспортер для переправлення через водні перешкоди техніки, людей і вантажів; важкий механізований міст (ТММ); спеціальний піротехнічний автомобіль на базі "КрАЗ", машини швидкої медичної допомоги, станції очищення води в польових умовах). Загалом були продемонстровані 17 одиниць сучасної спеціальної, аварійно-рятувальної, пожежної та інженерної техніки.

Міністр з питань надзвичайних ситуацій Володимир Шандра відзначив високий рівень проведення тактико-спеціальних навчань «Дністер-2009» та професійної підготовки всіх учасників цього заходу. За словами В.Шандри, переоснащення підрозділів МНС сучасною інженерною та спеціальною технікою дало змогу суттєво підвищити ефективність роботи рятувальників. За його словами, тільки у 2008 році Міністерство закупило 430 одиниць техніки.


Прес–служба МНС України