БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  МИСТЕЦТВО   >>> 22 Травня 2011

22 травня виповнилося б 70 років українському акторові Миколі Оляліну

Сьогодні виповнилося б 70 років народному артистові України Миколі Оляліну. Актор народився в селі Опіхаліно Вологодської області. У 1959 році вступив у Ленінградський інститут театру, музики й кінематографії, де вчився до 1964 року. Після закінчення вузу був направлений в Красноярський театр юного глядача.

З 1968 року Микола Олялін почав працювати на кіностудії імені Довженка. Дебютував у кіно в ролі льотчика-винищувача Миколи Болдирєва у фільмі "Дні льотні". Роль капітана Цветаєва в "Визволенні" принесла Миколі Оляліну всесоюзну популярність. Всього він зіграв майже в 60 фільмах, серед яких "Біг", "Зворотнього шляху немає", «Чудовий хлопець», "Джентльмени удачі", "Океан", "Золота річка", "Синдикат-2", "Росія молода", "Спекотне літо в Кабулі", "Легенда про княгиню Ольгу", «Йшов четвертий рік війни», "Биндюжник і король", "Бумер-2", "Єсенін". Однією з останніх його робіт в кіно стала роль Інквізитора в картині "Денний дозор".

Микола Олялін нагороджений Почесною Грамотою Верховної Ради України. Актор також є Кавалером ордена князя Ярослава Мудрого. У вересні 2008 року Миколі Оляліну розпорядженням Президента України було призначено державну стипендію як видатному діячу культури і мистецтва.

 В останні роки Олялін важко хворів, переніс кілька операцій на серці, в тому числі аортокоронарне шунтування. Помер 17 листопада 2009 року. Похований у Києві на Байковому кладовищі.


БукІнфо (с)

На фото: Микола Олялін у ролі капітана Цветаєва (кіноепопея "Звільнення", 1970 рік)