БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  БЛОГИ   >>> 17 Сiчня 2011

Я вам пишу... І я вам...

УРОКИ МАЙБУТНЬОЇ РЕВОЛЮЦІЇ / Після гучного провалу незрозумілої акції підприємців на Калиніському ринку 5 січня (напередодні Святого вечора) і у сквері 23 грудня стосовно проведення загальноукраїнського референдуму про недовіру президентові та вибори парламенту в 2011 році в області відбуваються досить дивні речі.

Першим ув’язався у битву голова ОДА, лідер обласної організації партії регіонів Михайло Папієв. Він виступив з відкритим листом, де повчає ВО «Свободу» вести політичну боротьбу. Як старший і більш досвідчений товариш, він радить свободівцям позбутися «дитячої хвороби» (чисто конкретно за Лєніним – П.К.) у політиці і брати приклад з тих, хто більше розуміється та довше крутиться у ній. Лист написаний вправною, швидше журналістською, а не чиновницько-партійною рукою. Він насичений афоризмами, цитатами класиків літератури, порівняннями і навіть закінчений байкою Леоніда Глібова. І, насамкінець, виведено мораль писань. Мовляв, ви собі говоріть що хочете, а ми будемо робити що треба. І повчання свободівцям: аби не уподоблялися Юлії Тимошенко і не були такими ж популістами, як вона.
 
У своєму листі Михайло Папієв чітко заявив, що у Чернівецькій області він визначив собі опозицію в образі ВО «Свобода». Тепер залишилося свободівців навчити, якою опозицією їм треба бути, аби не повторити помилок Юлії Тимошенко та партії «Батьківщина».

Правду сказати, такого глуму над собою свободівці не змогли витримати. Тому у відповідь зродили «Заяву з приводу відкритого листа». Вона мало чим відрізнялася від папієвського стилю. Також пересипана порівняннями та цитатами. І, насамкінець, обласна організація ВО «Свобода» оцінила бажання влади (Папієва) вести з нею дискусію. Аби не виглядати повністю анальфабетами і слухняними учнями, свободівці ще й пропонують владі започаткувати громадські слухання з різного роду питань. Тобто, Папієв запропонував «Свободі» стати його офіційною опозицією, а «Свобода» цю пропозицію прийняла. Ось тут і собака зарита…

Допоки політики котять мудрими словами по головах і мізках буковинців, підприємці мають проблеми. І то такі, які їм зараз вже стало не під силу вирішити. А час їх підтискає. Після відсвяткованого січня залишиться два місяці до повного знищення малого і середнього бізнесу в Україні. Влада зуміла відволікти увагу людей від основних проблем. У цьому їй допомогли і Різдвяні свята, і недолугі спроби створення якихось комітетів підприємців Буковини (КПБ – назва нагадує комуністичну партію (більшовиків).

Для повного заведення підприємців у непрохідні політичні нетрі вигадали політичні вимоги для нібито ініціативної групи стосовно нібито проведення референдуму. Якби по-справжньому хотіли створити ініціативну групу, ніщо не перешкоджало зібрати людей у зручний вільний час, а не вночі, у приміщені чи на визначеній владою території, підготувати підписні листи на 200 осіб, запросити представників влади та юстиції, зареєструвати ініціативну групу і розпочати збір трьох мільйонів підписів для проведення референдуму з недовіри президенту, з виборів парламенту в 2011 році. Хоча на місцевому рівні можна ініціювати тільки референдум з місцевих питань.

Найкраще, аби таку політичну акцію провела політична партія, яка б не використовувала підприємців. Бо в цей час у них є не менш важливі, але відмінні від політиків завдання. Саме з цими завданнями підприємці Калинівського ринку успішно справлялися до 5 січня 2011 року. Основним було створення профспілки працівників малого і середнього бізнесу.

Підготовча робота йшла до завершення. Профспілкам ставилося завдання організувати підприємницький рух і скерувати його у русло відстоювання економічних, соціальних інтересів. Треба зберегти людей, їхній бізнес, їхні робочі місця, їхню економічну та фінансову свободу.

А вільна людина спроможна буде й надалі і на політичні протести, і на відстоювання своїх прав та свобод. Для цього потрібна самоорганізація. Влада не зможе її дозволити і допустити до створення потужної незалежної профспілкової організації вільних підприємців. Бо вони на сьогодні є тією силою, яка спроможна зупиняти надмірні атаки донецьких владців, котрі від безкарності вже втрачають межу реальності. До речі, до прийняття Податкового кодексу саме малий і середній бізнес був основним джерелом наповнення бюджету Чернівців та області. А відтепер ці кошти у повному обсязі йдуть до столиці, звідки нам їх треба буде просити.

Роздрібнена, неорганізована маса підприємців не здатна на супротив. Тільки зараз в Україні є як мінімум 5 різних організаційних структур у малому та середньому бізнесі. Координують і керують ними різні люди. Що й говорити, коли директор Калинівського ринку Іван Ринжук нібито представляє інтереси підприємців у громадській раді при Кабміні. Окрім нього, є інша представниця Буковини Оксана Продан, яка ще при Юлії Тимошенко захищала інтереси малого і середнього бізнесу, а зараз піарить тільки себе.

На якійсь іншій дорозі стоять керівники «Міста волі». Один із його активістів — наш земляк Володимир Дорош. Вже у тюрмах та на підписках про невиїзд сидять підприємці, організовані на Майдані паном Данилюком.

Підривом пам’ятника Сталіну в Запоріжжі започаткували репресії проти тих, хто охороняв підприємницький Майдан, проти організації «Тризуб» імені Степана Бандери.

Найактивніших підприємців, які творять свою профспілку на Калинівському ринку, б’ють люди у чорному, які приходять з міліціонерами, але без ордерів на затримання чи арешт. Залякують людей. Хочуть посіяти страх і відбити бажання займатися організаційною та правозахисною діяльністю. Саме 5 січня жорстоко побили Лідію Гаїну.

Депутати від ВО «Свобода» звернулися до прокуратури та СБУ з вимогою розслідувати дії правоохоронців та людей у чорному на Калиніському ринку.

А «Фронт змін» обіцяє надати підприємцям юридичну допомогу, консультацію та супровід щодо створення профспілок малого та середнього бізнесу. За умови синхронної діяльності партій, підприємців, юристів, правозахисників можлива боротьба за право людей в Україні жити по-людськи. Інакше нас чекають темні та жорстокі часи розгулу реакції і терору проти українського народу.


Петро КОБЕВКО
, шеф-редактор газета "ЧАС" (Чернівці)
 
БукІнфо (с)