БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ЧЕРНІВЦІ   >>> 21 Листопада 2020

Чернівці після виборів: виїжджати не можна залишитися. Крапка – за вами

ЧАС ІСТИНИ /


Цими днями українці згадують події 7-річної давності: Майдан, Революцію Гідності, ту зиму, що нас змінила, Небесну Сотню і початок війни, яка й досі триває на Сході… Ми пам`ятаємо ті дні, адже багато хто з нас також мерз тоді біля міськради та ОДА: ми «виносили» Папієва, який зараз сидить в парламенті, до речі, кричали «БАНДУ ГЕТЬ!» і отримували сльозогінний газ в обличчя.

  

У 2015 році на місцевих виборах ми обирали «нову» владу і вірили, що прийшов кінець регіоналам, тушкам і дерибанщикам. Вірили, що зможемо покращити Чернівці і зробити їх максимально комфортним містом, – як для мешканців, так і для туристів. Але горезвісному Ростиславу Білику вдалося безкарно купити студентські голоси, щоб пройти в міськраду, а згодом його однопартійцю, лідеру партії «Рідне місто» Василю Продану, – взагалі скупити оптом представників «Батьківщини» й «Самопомочі» та по кілька мандатів від «Свободи» й «Солідарності» на решту.

«Партію регіонів» заборонили в Україні майже одразу після втечі Януковича, проте її колишні члени в Чернівцях не готові залишити владу. Тому на теперішніх виборах вони висунули кандидатуру Віталія Михайлішина на посаду Чернівецького міського голови.

Що це, перевірка чернівчан на політичну пам`ять? Чи, можливо, відвертий цинізм щодо тих, хто захищав державність у 2013-2015 роках і досі захищає на Сході?
 

Екс-регіонал Михайлішин у 2013 році писав заяви в міліцію на студентів, які протестували під Чернівецькою міською радою. Згодом вийшов до журналістів і заявив, що підтримує «Партію регіонів» і дії Віктора Януковича.
 

На місцевих виборах у 2015 році він балотувався на мера міста, проте програв Олексію Каспруку і був обраний депутатом Чернівецької міської ради. Разом з однопартійцями вони двічі «скидали» Каспрука, аби Василь Продан зміг бути виконуючим обов`язки міського голови.

У 2019 році Віталій Михайлішин балотується до Верховної Ради України від «Опозиційної платформи – За життя» (далі - ОПЗЖ), де, власне, і зібралась більшість колишніх соратників Януковича. Проте і цього разу Віталію не щастить, і він не проходить. Попри те, що здійснює внесок у 1 200 000 грн (!) на підтримку політичної партії «ОПЗЖ».
 
 


У 2020 році Віталій Михайлішин знову стає кандидатом на посаду міського голови і обіцяє, що сам особисто проконтролює встановлення пам`ятника Героям Небесної Сотні… Тим, які загинули від дій влади, яку він так палко підтримував! Що це: відверте лицемірство чи, може, люди так швидко змінюються?

29 листопада 2020 року в Чернівцях відбудеться 2 тур виборів міського голови.

І не так важливий сам факт того, хто переможе на цих виборах, як те, чи пам`ятають чернівчани цінності Революції Гідності, чи не забули, за що гинули люди на Майдані, і за що воюють наші воїни зараз.

У нас тут свій фронт, і він, якщо не страшніший, то підліший в рази.

Ні Тернопіль, ні Івано-Франківськ, ні Львів, які так часто згадують, ставлячи в приклад для Чернівців, не мають представників «ОПЗЖ» у місцевих радах, і мери там щиро проукраїнські.

Чернівчани, давайте оберемо ті Чернівці, з яких не хочеться виїжджати чим швидше, а ті, в яких хочеться ЖИТИ. Занадто дорога ціна сплачена за те, щоб ми мали цей шанс: вільно обирати у мирному місті.  
 
Андрій ПОДІЛЬСЬКИЙ, БукІнфо (с)
Фото з архіву сайту