БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  СКАНДАЛИ   >>> 17 Жовтня 2020

Свободівці Буковини виявили, що у процесі потрійного розпаювання колгоспної землі у Чорнівці земельна частка паїв зменшилась удвічі. Хто від цього отримав зиск?

ЩОСЬ ТУТ НЕ ЧИСТО... /

Щодо можливих незаконних дій Голови Чорнівської сільської ради Георгія Боти, депутат облради Віталій Мельничук звернувся до Прокуратури та Нацполіції.


За словами мешканців Чорнівки, які для відстоювання своїх прав самоорганізувалися, впродовж свого неодноразового керування в сільській раді Георгій Бота був причетний до того, що тричі розпайовували колгоспну землю за гроші розпроданого ССГ «Прогрес» с. Чорнівка, що призвело до зменшення вдвічі земельних часток паю та значних втрат напрацьованого людьми.

У Чорнівці було створено Орган самоорганізації населення (ОСН), і сільська рада його зареєструвала як юридичну особу. Цьому органу делеговано повноваження щодо вирішення питань незаконного паювання землі і розпродажу майна ССГ «Прогрес» с. Чорнівка.

На момент створення ОСН сільський голова Бота Г.М. був відсторонений від своїх обов’язків і продовжує бути в конфронтації з людьми та не визнає створеного ОСН. Але відповідно до ст. 16 Закону України «Про орган самоорганізації», за словами людей зобов’язаний його визнавати та разом з депутатським корпусом сільської ради передбачати кошти на його утримання, - пише на своїй сторінці у Фейсбук лідер буковинських свободівців Віталій Мельничук.

Ще 19.08.2019 року з приводу зазначених вище порушених Законів до поліції Новоселицького району представники ОСН та мешканці села Чорнівка за юридичної підтримки та допомоги адвоката Юрія Мельника, скерували Скаргу, однак з невідомих причин поліція не відкрила провадження по цій скарзі. Після цього скаргу на дії працівників поліції було направлено в прокуратуру, яка занесла відомості до ЄРДР і тим самим поклала початок розслідуванню справи.

Через свої можливі зв’язки у так званому «поділі» Чорнівської пайової землі, теперішній голова сільської ради Чорнівки, напевно має вплив на представників поліції Новоселицького району, оскільки за інформацією заявників новоселицькі поліціянти не вживали проведення процесуальних дій і навіть хотіли закрити справу по строкам.

Незважаючи на неодноразове ігнорування Новоселицькою поліцією проведення проваджень по кримінальній справі саме завдяки Прокуратурі Чернівецької області, дана кримінальна справа продовжується, але процесуальні дії поліцією знову ж таки не здійснюються…
 


Мешканці села Чорнівка тривожаться, що при теперішній адміністративній реформі, коли село Чорнівка вже входитиме в Чернівецьку ОТГ теперішній голова сільської ради Бота Г.М., маючи значні зв’язки у «відомих сферах», знову матиме бажання керувати процесами в їхньому старостинському окрузі, але цього люди допустити не хочуть.

Враховуючи звернення до мене кількох сотень мешканців Чорнівки через депутатське звернення вимагаю від керівництва Нацполіції і Прокуратури області взяти подані у колективній заяві до мене про можливі зловживання сільського голови с. Чорнівка Боти Г.М на особистий контроль та поновити відповідні процесуальні та слідчі дії.

Також вимагаю дати правову оцінку діям теперішнього голови Чорнівської сільської ради, щодо фактів неодноразового розпаювання колгоспної землі, при якому земельні частки паю зменшилися майже у двічі і ці дії, за словами заявників принесли значну шкоду пайовикам ССГ «Прогрес».