БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ЗДОРОВ'Я   >>> 17 Жовтня 2020

Вперше на Буковині провели операцію на відкритому серці (ВІДЕО)

ІСТОРИЧНА ПОДІЯ /


Операція на відкритому серці Це спільна робота чернівецьких хірургів разом з фахівцями інституту серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова. Ця подія стане початком розвитку кардіохірургії в області, пише ІА АСС. Більше не доведеться важких пацієнтів транспортувати до столиці.

 

У коридорі відділення торакальної хірургії обласної клінічної лікарні як завжди спокійно та тихо. Відразу і не скажеш, що за дверима два десятки висококласних спеціалістів проводять надскладну операцію на відкритому серці. «Оперуються буковинці, і їх оперують буковинці, - розповідає Олег Чорний, директор Департаменту охорони здоров’я ОДА, - я радий, що ми почали виконувати такі операції в області. Раніше доводилось важких пацієнтів перенаправляли у Київ».

 

На операційному столі – 41-річна пацієнтка. У неї набуті вади серця ще з дитинства. Хірурги працюють швидко. Адже просто таки у їхніх руках у прямому сенсі - б’ється чуже серце. Багато залежить і від команди анестезіологів. Наскільки буде комфортно пацієнту під час і після операції. «Наше завдання, по-перше, аби не боліло людину, а друге - забезпечити життєдіяльність організму за всіма параметрами, - коментує анестезіолог Костянтин Дроник, - як кажуть колеги з інституту Амосова - операція може тривати від 6 до 15 годин».

 

 

До цієї події готувались півроку. Вартість операції - близько 100 тисяч гривень, але цього разу лікарня майже всі витрати взяла на себе. «Планується провести дві операції. Дві жінки: 41 та 52 роки. Одна уже триває, пластика клапанів та заміна клапанів, - каже Сергій Цинтар, гендиректор Чернівецької обласної клінічної лікарні. - До речі, із 20 хворих, яких підготували і яким слід провести втручання – лише двоє хворі згодились, інші відмовились, є страх».

 

Раніше схожі втручання були неможливими через відсутність апаратури. Важливим членом команди є перфузіолог. Він контролює роботу апарату штучного кровообігу, коли кров качає не серце, а техніка. Апарат привезли з Києва. А незабаром повинні придбати і для Чернівців.

 

 

«Це рівень, який до досі був недосяжний для нашої лікарні. Це рівень інституту Амосова. Радіємо, що ми маємо такий здобуток, це наше ноу-хау», - розказує Вадим Соколов, хірург та медичний директор обласної клінічної лікарні. Ця операція стане початком співпраці між Національним інститутом серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова та обласною клінічною лікарнею та розпочнеться нова ера кардіохірургії на базі ОКЛ.

 

Про історичний день у житті обласної лікарні – дивіться у відео.