БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПОЛІТИКА   >>> 15 Жовтня 2020

Електоральні симпатії мешканців Чернівців за два тижні до виборів: інтрига наростає

ІНТРИГА, ЯКОЇ ЩЕ НЕ БУЛО... /


Одразу три кандидати на посаду міського голови Чернівців очолюють рейтинг, маючи підтримку понад 20% виборців. Такі дані соціологічного дослідження, проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у жовтні 2020 року.


Віталій Михайлішин, Роман Клічук та Олексій Каспрук є лідерами у рейтингу кандидатів на посаду міського голови міста Чернівці. В. Михайлішин має 22,4% підтримки серед тих, хто визначився та піде на вибори, Р. Клічук – 21,4%, О. Каспрук – 20,9%. Відмінності між значеннями рейтингів у цій трійці є меншими за похибку дослідження.
 


Також 14,7% респондентів, які визначились та прийдуть на вибори, планують проголосувати за В. Другановського, 4,4% – за В. Максимюка, 3,3% – за В. Дутчака, 3,2% – за Ю. Бурегу. Рейтинги решти кандидатів є меншими, ніж похибка дослідження.

Щодо другого туру, то у випадку, якщо у другий тур вийдуть Олексій Каспрук та Роман Клічук, Олексій Каспрук отримав би 26,5%, а Роман Клічук 36,4% (37,2% не визначились). У парі Каспрук – Михалішин, результат – 27,3% проти 31,9% (40,9% не визначились), а у парі Михайлішин – Клічук, переміг би Клічук з результатом 33,4% проти 26,4% (40% не визначились).
 


У рейтингу партій, які обрали би до місцевої ради, перше місце має «Єдина Альтернатива» із результатом 18% (від тих, хто визначився та піде на вибори). На другому місці «Слуга Народу», яка має 15,9%, на третьому – «Команда Михайлішина» (11,9%), на четвертому – «Європейська Солідарність» (9,8%). «Батьківщина» має 6,9% голосів, «Пропозиція» – 6%, «Рідне Місто» – 5,9%. У кожної з решти партій відсоток прихильників становить менше, ніж 5%.Також соціологи запитали думку мешканців Чернівців про те, чи задоволені вони напрямком розвитку їх міста. З’ясувалось, що понад чверть (26,4%) респондентів абсолютно не задоволені тим, як розвиваються Чернівці, а ще 41,7% – швидше не задоволені. Задоволені розвитком свого міста близька чверті (23,2%) чернівчан. З них 16,3% швидше задоволені, а 6,9% – повністю задоволені.
 

Дослідження проводилось компанією «Active Group» на території міста Чернівці з 10 по 12 жовтня 2020 року методом face-to-face. Загалом опитано 1223 респонденти. Вибірка репрезентативна за віком та статтю. Похибка дослідження не перевищує 2,8%. При формуванні остаточних результатів застосовувалися процедури зважування. Опитування проведено на замовлення ТОВ «ПІ.ДЖІ.АР.КОНСАЛТИНГ ГРУП». 

 

За новою соціологією «Active Group» явні лідери на виборах чернівецького мера - Михайлішин та Клічук*

Сьогодні Чернівці знамениті не лише фонтаном Треві з водогону, який залишив пів міста без води у кранах, але й дуже щільною фінішною дистанцією на виборах міського голови. Щоправда, група лідерів відірвалася від інших суттєво, якщо не назавжди, і вся інтрига сконцентрована у трьох прізвищах.

За даними соціологічного дослідження, проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у жовтні 2020 року, "одразу три кандидати на посаду міського голови Чернівців очолюють рейтинг, маючи підтримку понад 20% виборців.

Тобто, Віталій Михайлішин, Роман Клічук та Олексій Каспрук є лідерами у рейтингу кандидатів на посаду міського голови міста Чернівці. В. Михайлішин має 22,4% підтримки серед тих, хто визначився та піде на вибори, Р. Клічук – 21,4%, О. Каспрук – 20,9%. Відмінності між значеннями рейтингів у цій трійці є меншими за похибку дослідження".

А це означає, що чернівчани обиратимуть між двома, швидше за все між Віталієм Михайлішиним та Романом Клічуком. Михайлішин перемагає відстороненого мера Олексія Каспрука у другому турі, якщо така пара там можлива. Бо згідно з опитуванням станом на 15 жовтня Роман Клічук переміг би обох.

Так, «Active Group» стверджує, що у разі "другого туру, то у випадку, якщо у другий тур вийдуть Олексій Каспрук та Роман Клічук, Олексій Каспрук отримав би 26,5%, а Роман Клічук 36,4% (37,2% не визначились). У парі Каспрук – Михалішин, результат – 27,3% проти 31,9% (40,9% не визначились), а у парі Михайлішин – Клічук, переміг би Клічук з результатом 33,4% проти 26,4% (40% не визначились)".

Отже у другому турі багато хто очікує на дуель Михайлішин-Клічук, де чернівчани вибиратимуть більш умілого, ініціативного, здатного впровадити нову стратегію розвитку міста.

Крім того, "Єдина Альтернатива" Романа Клічука лідирує серед партій-претендентів, а це додатковий ресурс до підняття його особистого рейтингу.
 

* на правах PR