БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПОЛІТИКА   >>> 13 Жовтня 2020

Шеф британської розвідки попередив Зеленського про витік інформації через його близьке оточення — DT

МАЙЖЕ ПРОЗОРИЙ НАТЯК / 


Президент України Володимир Зеленський під час візиту до Великої Британії провів неафішовану зустріч з головою MІ-6 Річардом Муром, пише DT.ua з посиланням на джерела.


Джерела видання повідомили, що саме Муру уряд Британії доручив донести Зеленському меседжі, які з певних причин не хотів озвучувати прем'єр-міністр Борис Джонсон.

Під час зустрічі обговорювалися три основні теми:

- атаки української влади на антикорупційні органи в Україні та прагнення Офісу президента взяти під свій контроль САП, НАБУ, Офіс генерального прокурора, а також судові інстанції;
- ситуація на Сході і дії Росії;
- оточення Зеленського, не тільки офіційне, а й неформальне, що має значний вплив на українського президента.

Джерело видання розповіло, що закритість зустрічі була продиктована саме обговоренням персон з оточення Володимира Зеленського: британці помітили витоки інформації.

«Раніше тему найближчого оточення президента на переговорах з главою Української держави піднімали американці. Але їхній кейс був тиском на владу. У разі ж британців це було попередженням. На той випадок, якщо Зеленський не до кінця усвідомлює дій людей, з якими його асоціюють», — пише видання.

Сама зустріч з главою МІ-6 — факт примітний і говорить про високий ступінь інтересу до України і її президента: глава британської розвідки не часто зустрічається з лідерами інших держав під час їхніх візитів.

Крім Зеленського на зустрічі був присутній глава СБУ Іван Баканов, але не було представників Офісу президента.

Зеленський 7 і 8 жовтня перебував з офіційним візитом у Великій Британії. У перший день візиту він з дружиною Оленою Зеленською зустрівся з герцогом і герцогинею Кембриджськими.

Також Володимир Зеленський зустрівся з прем'єр-міністром Британії Борисом Джонсоном. Вони підписали угоду про політичну співпрацю, вільну торгівлю і стратегічне партнерство.

Крім цього, в присутності Зеленського глави оборонних відомств підписали меморандум про посилення співпраці у військовій і технічній сферах, який передбачає виділення Україні кредиту в розмірі 1,6 млрд доларів і переобладнання Військово-морських сил ЗСУ.