БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ЧЕРНІВЦІ   >>> 8 Вересня 2020

«Профукали» місто через амбіції»: Федорук назвав винних у занепаді Чернівців (ВІДЕО)

ТАКИ ТАК... / 

Народний депутат України 7 і 8 скликання, багаторічний міський голова Чернівців Микола Федорук розкритикував депутатський корпус та керівництво Чернівецької міськради за те, що вони упродовж останніх п’яти років блокували розвиток міста.


Про це Федорук сказав у ефірі телеканалу ТВА.

«Те, що відбувалося та відбувається зараз у Чернівецькій міській раді, свідчить про те, що місто втратило свої позиції, яке воно мало 9-10 років тому. І мені дуже прикро про це говорити. Нагадаю, що Чернівці ще при моїй каденції були визнані найкомфортнішим містом для життя в Україні. А сьогодні воно скотилося через ті незрозумілі суперечки, які є між міським головою і секретарем та депутатами міської ради. Річ у тім, що потрібно працювати в одній команді, а зараз міському голові не дають цього робити. А люди питають з мера, в першу чергу», – сказав Федорук.

Він також нагадав, що задля уникнення такого політичного протистояння, яке існує в Чернівецькій міськраді, Федорук ще в позаминулому скликанні Верховної Ради створив законопроєкт, який передбачав проведення виборів у містах, за виключенням міст-мільйонників, за мажоритарною системою без партійних списків.

«Я вважаю, що партизація місцевих рад ні до чого доброго в наших умовах не привела», – додав М. Федорук.

Політик вважає, що депутати протягом чинного скликання блокували реалізацію "нормальних ідей".

«Наприклад, декілька років тому наші сусіди з Івано-Франківська отримали з Європейського банку реконструкції та розвитку кредит на те, щоб оновити міський громадський транспорт, а саме – тролейбуси. І оновили. А наші депутати робили все для того, щоб звинуватити ЄБРР – європейську інституцію, в тому, що вона просуває (!) якусь корупцію. Вони відкинули прекрасні умови цього кредиту і сьогодні, коли минуло вже декілька втрачених років, вони заявляють про те, що треба брати кредит. І тепер вони погоджуються на абсолютно невигідні умови для міста, щоб отримати ці гроші», – сказав Федорук.

Екс-нардеп зізнався, що нині йому «болісно дивитися на ситуацію, до якої докотилося місто».

«Вони все це «профукали» через амбіції, нерозуміння, непрофесіоналізм. Амбіції треба показувати перед тим, як іти на вибори та перемагати, заводити свою команду. А після того, як тебе обрали депутатом чи міським головою, ти, в першу чергу, повинен дбати про місто, життя городян і не робити тих дурниць, які зараз відбуваються в місті. Адже дуже боляче дивитися на це все», – додав Микола Федорук.

Водночас політик пригадав, як йому вдавалося упродовж 16-ти років перебування на посаді мера Чернівців знаходити взаєморозуміння із депутатським корпусом.

«Справа в тому, що вибори не були за пропорційною системою, кожен депутат мав свій округ і відповідав за нього, а не перед партією в Києві. Я також домовлявся, йшов на компроміси ті, на які можна йти. Але у 2011 році я не пішов на те, що мені запропонували. Я міг погодитись на ті умови, які мені ставили, і тоді я був би такою собі маріонеткою, яку б «дьоргали» ні за що. Відповідав за все, але нічого не міг би вирішити. Тому, я прекрасно розумію те протистояння і ту ситуацію, в якій працював останні роки міський голова Каспрук. Так, у нього є багато й своїх помилок. Він не переступив через свої принципи, не дав змогу вирішити депутатам свої «шкурні» питання. Я також на це не пішов – щоб не зашкодити нашому місту. Бо не хотів би, щоб керували містом олігархи, які не живуть у Чернівцях», – повідомив М. Федорук.