БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ЧЕРНІВЦІ   >>> 7 Вересня 2020

«Треба плуга тягти»: багаторічний мер Чернівців пояснив, чому робота у місцевій владі – не для слабких духом (ВІДЕО)

З ПЕРШИХ ВУСТ / 

Микола Федорук розповів, як відсутність управлінського досвіду в посадовців руйнує систему місцевого самоврядування


Органам місцевого самоврядування потрібні досвідчені фахівці, бо експеримент із «новими обличчями» завершився розчаруванням.

Таку думку в ефірі телеканалу ТВА висловив народний депутат 7 і 8 скликання, багаторічний міський голова Чернівців Микола Федорук.

Політик поділився спогадами, коли він після семи років керування Першотравневим районом помилково вважав, що добре знає місто і всі його проблеми.

«Я завжди, як і кожна людина робить висновки із власного досвіду. Колись, ще в 1994 році я через це не дуже бажав іти на посаду голови Чернівецької міської ради, адже розумів, наскільки це важка і відповідальна робота. При тому, що я 7 років був керівником Першотравневого району. Брав участь у всіх нарадах, засіданнях виконкому; думав, що я дуже добре знаю місто та його проблеми. На жаль, це виявилося не так. І робота міського голови, депутата міської ради надзвичайно відповідальна і складна. Якщо хтось думає, що треба лише ходити по презентаціях і насолоджуватись своєю посадою, то він глибоко помиляється», – зауважив Микола Федорук.

На думку екс-нардепа, посадовці органів місцевого самоврядування повинні мати «не тільки життєвий, а й управлінський досвід».

«Дуже багато людей в нашому місті, та й в країні загалом, які керують, приймають управлінські рішення, не є професіоналами. Непрофесіоналізм у всіх сферах просто випирає. І треба брати той досвід, який був у минулому. Тому сьогодні той, хто більше всього обіцяє або кричить, як він і що зробить, і вважає, що люди йому повірять і він буде успішним керівником – той глибоко помиляється. Потрібна клопітка повсякденна робота. Як кажуть, треба плуга тягти. І це дуже серйозно, це надзвичайно відповідальна і важлива робота. І киданням шапки тут нічого не вирішиш», – сказав М. Федорук.

На думку політика, нині українці розчаровані діями нової влади, яка складається із недосвідчених людей.

«Ми побачили вже, що сталося, коли до влади прийшли так звані «нові обличчя». Усі сподівалися, що оновлена команда, влада дасть швидкі результати. На жаль, зараз наступає розчарування. Десь хтось може зізнатися собі в тому, що він голосував не за тих і не за того, а хтось і досі не визнає помилки...», – зауважив екс-нардеп.