БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ЧЕРНІВЦІ   >>> 7 Серпня 2020

Чернівецька міськрада погодилась взяти 150 мільйонів кредиту в банках на ремонт доріг: без Каспрука це вже не ярмо

ВЛАДА І БАРИГИ /

Чернівецька міська рада ухвалила рішення, згідно з яким місто візьме кредит у розмірі 150 мільйонів гривень на ремонт доріг.


Як повідомляє molbuk.ua, відповідне рішення депутати підтримали 26 голосами, ще семеро не брали участь у голосуванні.

Ухвалене рішення передбачає, що Чернівецька міськрада погоджується на отримання кредитних грошей від банків на фінансування бюджету розвитку міського бюджету для створення, приросту чи оновлення стратегічних об’єктів довготривалого користування або об’єктів, що забезпечують виконання завдань міської ради, спрямованих на задоволення інтересів населення територіальної громади міста.

Ці кошти візьмуть в кредит у двох банках – "Укрексімбанк" та "Ощадбанк".
 

Як відомо, секретар Чернівецької міськради Василь Продан та група депутатів, орієнтована на нього, раніше неодноразово відмовлялися користуватися послугами міжнародних фінансових структур, які надавали кредити і гранти на розвиток життєдіяльності міста. Зокрема, вказані політики у період керування містом Олексія Каспрука заявляли про те, що він "намагається повісити на Чернівці кредитне ярмо". 

 

  

Нагадаємо, вчора екс-нардеп Максим Бурбак у Фейсбук також опублікував проект рішення міськради щодо укладання кредитного договору з двома державними банками на суму 150 млн грн для оновлення стратегічних об’єктів довготривалого користування. Попросту - на ремонт місцевих доріг. "Аферисти у владі під девізом «після нас хоч потоп» на сесії Чернівецької міськради хочуть затягнути борговий зашморг на шиї нашої громади", - написав він. 
 

"У мене є декілька питань до голови Чернівецької ОДА Сергія Осачука та секретаря міськради Василя Продана, які всіляко просувають цю утопічну ідею. Цю оборудку з «місцевим внутрішнім запозиченням» ви називаєте ініціативою з центра? Ви стверджували, що відсоткова ставка по кредиту буде в районі 10-12% річних. А в проекті рішення зазначено, що ставка плаваюча! і може бути аж 25% (не більше)!!! То ви вже передбачаєте сталість облікової ставки Нацбанку на наступні 3-4 роки? При тому, що падіння ВВП в 2-му кварталі 2020 року до -14 %?!

Економіка України в стані рецесії. До того ж ми спостерігаємо другу хвилю епідемії COVID-19 в світі. Це точно не оптимістичний сценарій для нашої економіки. Додамо ще прогнозовану девальвацію гривні. Цілком логічно, що Нацбанк буде реагувати на це. І точно не зменшенням облікової ставки, до якої ви прив’язуєте відсоткову ставку по кредиту", - написав екс-нардеп.