БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПОЛІТИКА   >>> 5 Серпня 2020

Свободівці пропонують прийняти Програму підтримки військових частин 10 ОГШБ, які базуються в Чернівцях

ГЕРОЯМ СЛАВА! / 


Свободівці в Чернівецькій обласній раді зареєстрували Проєкт рішення про потребу створення Програми підтримки бойових військових частин 10 ОГШБ, які базуються в Чернівцях та області.


Російсько-українська війна на Сході України вже сьомий рік не дає можливості нашій українській державі зосередитися на потребі розвитку українського суспільства та утвердження Української Соборної самостійної правової держави, - написав у Фейсбук заступник голови облради свободівець Віталій Мельничук.

Військовий захист потрібен на Східних рубежах України в Донецькій та Луганській області, на Південних кордонах України в Миколаївській, Херсонській та Одеській областях. Важлива організація ефективного військового захисту і поблизу Чернівецької області, де на кордоні з Молдовою тліє міждержавний конфлікт у Придністров’ї, адже там базується військова частина кремлівської Росії.

З огляду на систематичну потребу захисту України при якому бойові військові частини по ротації мають мати постійне базування і на мирних територіях, в Чернівецькій області, як і в інших областях України передбачено базування таких бойових військових частин. Зокрема в Чернівцях в районі Садгори на обумовленій території базуються два батальйони 10 Окремої Гірсько-Штурмової Бригади.

Саме минулого тижня по ротації бойовий склад двох батальйонів 10 ОГШБ військової частини, що базується в Чернівецькій області завершив передислокацію з лінії фронту та відновлює базування на новому місці.
 


Проживання, забезпечення, психо-емоційне відновлення та проходження служби по ротації на території Чернівецької області потребують для військових значних матеріальних, людських та організаційних ресурсів.

Вважаємо за необхідність, щоб органи місцевого самоврядування та виконавчої влади міста Чернівці та області максимально долучились до системної підтримки військовослужбовців бойових частин, які базуються на території Чернівецької області.

З огляду на все вище подане свободівці пропонують Чернівецькій ОДА створити «Програму систематичної матеріальної підтримки бойової військових частин 10 ОГШБ, базування яких здійснюється на території Чернівецької області» та фінансувати її з тих програм, які за 2020 рік не реалізовувались.

Відповідний проект рішення 4 серпня від фракції ВО"Свобода" в Чернівецькій облраді зареєстрував депутат Іван Апостолюк.