БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  БЛОГИ   >>> 26 Грудня 2010

Петро Кобевко: І у вашому селі є БЮТ... (ДОДАНО ПОСТАНОВУ ПРЕЗИДІЇ ПАРТІЇ "БАТЬКІВЩИНА" ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ ІВАНА МУНТЯНА В.О. КЕРІВНИКА ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛОРГАНІЗАЦІЇ)

БІДНА ЮЛЯ / Грізна акція пікетування обласної прокуратури з вимогою звільнення від криміналу Юлії Тимошенко успішно завалена у Чернівецькій області. Минулого тижня на прес-конференції для журналістів виконуюча обов’язки голови обласної організації ВО «Батьківщина» Сільва Віщук голосно повідомила всім: 20 грудня, у понеділок, об 11.00 біля обласної прокуратури відбудеться мітинг бютівців. Вони вимагатимуть забрати руки геть від Юлії Тимошенко. Журналісти повірили. А Сільва Віщук віднесла до міськради листа з проханням дозволити бютівцям рятувати свого лідера. Міська рада на понеділок не дозволила рятувальну акцію. Бо треба було за три робочих дні просити дозволу. В інший день – будь ласка! Ні. Бютівці стояли на своєму: або у понеділок, або ніколи!

Отож їм дозволили «ніколи». А чернівецьким бютівцям від того навіть легше стало. Не треба шукати жодних інших причин, аби виправдати свою боязнь публічних акцій і своє небажання встрявати у якісь «бої» з правоохоронними органами чи владою.
Тим паче, що акцію було заплановано на День міліції. Ніхто не хотів псувати свято генералу Харабарі та собі.

Тому під стіни будинку з пам’ятною дошкою вченому-хіміку на вулицю Кордуби припленталося всього 34 мітингувальники. З них 5 журналістів, 7 людей у цивільному, 4 депутати обласної ради від БЮТ (5-й Віктор Затирка зник відразу, коли почув, що мітинг заборонено), два депутати міської ради і решта — районні слуги народні від ВО «Батьківщина». Якщо врахувати, що тільки у місті районних депутатів є 45, а міських з обласними ще 34, то тільки кожен десятий депутат-бютівець готовий стати під стіни будинку, де є пам’ятна дошка вченому. І цим нібито висловити свою солідарність з Юлією Тимошенко.

А вона ж їх ледь не на руках вносила до влади, молочком і коньячком поїла, годувала добре, возила на шикарних автах, обмивала у дорогих лазнях і саунах, спати вкладала на широкі ліжка у шикарних палацах. Тепер їй важко. Щодня на допити тягають, кримінал шиють, у кутузку кинути хочуть. Тож допомога потрібна. І саме у цей час Петро Гасюк, якому Юлія Тимошенко вірила, якого леліяла, якому добра різного і багато нанесла і у Верховній раді колихала, втік від неї. Він вже повністю голосує так, як Янукович скаже. Днями один із небагатьох разом з регіоналами за пеню проголосував. Її будуть платити ті, хто не має грошей вчасно розрахуватися за житлово-комунальні послуги. Юлія Володимирівна казала Гасюкові, аби проти свого гуцульського українського народу не йшов, не шукав притулку серед бандитів, які мають сидіти у тюрмах, а не у Верховній раді. Не послухав її Петро Петрович. І втік від неї. Бо не вигідно тепер з Юлією Володимирівною разом йти. Ризикувати треба. Ще під кримінал можна потрапити, як земляк екс-міністр Георгій Філіпчук. Ще регіонали по голові стільцем можуть дати.

А йому навіщо це здалося? Життя ж-бо вже вдалося: людей від БЮТ у радах розставив, як Папієв хотів. Бо голосування бютівських фракцій зараз у Чернівецькій області в акурат відповідає позиції партії регіонів. Депутати від БЮТу не бідні. Під час виборів голова обкому «Батьківщини», опозиційної партії, ледь не відкрито всі інформаційні матеріали (напевне, і фінансування) спрямовував у зельц-газету, котра асоціювалася і асоціюється з партією регіонів. А її зельц-редактор не знімає зі сторінок обличчя Михайла Папієва та інших регіоналів.

Тож виходить, що БЮт у Чернівецькій області робив добре регіоналам і до виборів, і після. Тому й нині не поспішають вони рятувати свою лідерку…

Коли Сільва Віщук з кількома бютівцями стояла під стінами будинку з дошкою, я запропонував їм перейти дорогу і розгорнути лозунги «Руки геть від Юлії Тимошенко» під вікнами прокуратури. Вони не погодилися. Мовляв, ми не порушуємо закон. Нам заборонили мітинг, то ми не будемо мітингувати. Ще й мене звинувачували у провокаціях на користь Юлії Тимошенко. Я не обмовився. Дійсно, щиро хотів допомогти лідеру БЮТ. Бо вважаю, що ця антинародна влада її несправедливо переслідує. Ще й намагається запроторити до в’язниці. У тих справах, які шиють Юлії Тимошенко, більше політики, ніж криміналу. Але я не бютівець, не депутат від партії «Батьківщина», не користувався авторитетом та працею Юлії Тимошенко для своїх власних інтересів та вигод. І таких, як я, мільйони.

Це люди, котрі щиро бажають добра лідерові БЮТу. Вони готові їй допомагати. Але вони не хочуть і не будуть допомагати Петрові Гасюку, котрий зрадив Юлію Володимирівну, депутатам від ВО «Батьківщина» у Чернівецькій області, котрі танцюють у радах під політичні мотиви музики партії регіонів. Навіть Сільві Віщук не хочуть прості люди допомагати тепер. Бо вона хитра-хитра, а шкварки любить… Це підтвердила позиція голови фракції БЮТу-Батьківщини в обласній раді. На останній сесії, за логікою та розвитком політичних подій в Україні, Сільва Віщук мусіла запропонувати звернення до президента, аби припинили політичне переслідування лідера БЮТ Юлію Тимошенко. Тим паче, що фракція Фронту Змін в облраді прийняла рішення підтримати звернення фракції БЮТу.

Адже лідер Фронту Змін Арсеній Яценюк неодноразово заявляв, що справа Юлії Тимошенко – це політичний тиск на голову БЮТу. Підтримали б звернення і члени фракції ВО «Свобода». Закритому акціонерному товариству фракції «Наша Україна» також не було б куди подітися. Вони змушені голосувати за подібне звернення. Бо їхніх членів чекає не краща доля. Таким чином, звернення до президента про політичний тиск на Юлію Тимошенко набирало більше половини голосів на сесії обласної ради. Якби воно виносилося на обговорення та на голосування.

За логікою речей, після бутафорського пікетування у понеділок цей документ мусів би голосуватися. Так ні Сільва Віщук, ані жоден інший депутат від БЮТу не винесли це питання на сесію. Причини такої, з дозволу сказати, поведінки нібито опозиційної партії незрозумілі.

Або домовилися вже з регіоналами, або бояться їх, або вони вже давно не опозиціонери. І свою лідерку Юлію Тимошенко кинули напризволяще з тими проблемами, які їй влаштовує партія регіонів.

…А ще тішаться, що у «у нашому селі є БЮТ, і у вашому селі є БЮТ…» То краще, аби його не було у жодному селі, аніж має бути таким, який сьогодні є у Чернівецькій області.

 

Петро КОБЕВКО, газета ЧАС (Чернівці)

Від редакції. Газеті стало відомо про велику продажність депутатів від БЮТ у Першотравневій районній раді. Їх там 15. На засіданні фракції вони більшістю проголосували за те, аби на голову ради підтримати висуванця партії регіонів. Один депутат з 15 виявився чесним і порядним. Тому категорично відмовився підтримати продажне рішення фракції, пославшись на те, що БЮТ обіцяв виборцям бути в опозиції до партії регіонів та необхідність виконати рішення центрального проводу ВО «Батьківщина» від 11 листопада, де сказано однозначно: жоден бютівець не голосує за регіоналів. Чесний депутат залишився у меншості. БЮТ у Першотравневій районній раді, як і у більшості рад Буковини, проголосував за регіонала, порушивши вказівки центрального проводу та зрадивши своїх виборців.
Зараз наступила пора відповідальності. Чесний депутат ставить питання про вигнання з фракції угодовців і опортуністів-зрадників. Фракція БЮТу у цій раді буде складатися з одного депутата. І так повинно бути скрізь, де є зрада.

БукІнфо (с)