БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ   >>> 25 Червня 2020

Буковина: залишаються підтопленими 36 населених пунктів у 7 районах області та 24 будинки і частково 4 вулиці у місті Чернівці. Підтоплено 731 будинок та 712 підвалів. 69 осіб врятували, з них 17 дітей (ФОТО+ВІДЕО)

ЩО СТИХІЯ НАРОБИЛА... /


Станом на 7 годину 25 червня залишаються підтопленими 36 населених пунктів у 7 районах області та 24 будинки і частково 4 вулиці у місті Чернівці. Рятувальники цілодобово виїжджають на виклики щодо відкачування води з житлових будинків, підвалів тощо.

 

Підрозділами Управління ДСНС з підтоплених житлових будинків врятовано 69 осіб, з них 17 дітей, загалом відселено 136 осіб, з них 42 дітей. У 7 населених пунктів, де була потреба, рятувальники спільно з місцевою владою забезпечили завезення питної води та продуктів харчування для місцевих мешканців.

 

Силами зведеного загону Управління ДСНС у Чернівецькій області у взаємодії із працівниками Басейнового управління водних ресурсів та місцевим населенням проводились роботи по укріпленню пошкоджених і підмитих ділянок дамб у селі Банилів та місті Вижниця. Використовуючи лісоматеріали, піщано-гравійну суміш рятувальники укріплюють тіло дамби. На даний час роботи тривають.

 

 

В населених пунктах Новоселицького району та у обласному виставлено 9 постів спостереження, на яких чергують рятувальники, поліцейські, представники місцевих органів самоврядування. Проводяться заходи з відселення людей, підвезення населенню питної води та продуктів харчування.

 

 

У Чернівецькій області станом на ранок 25 червня від негоди постраждали мешканці 43 населених пунктів.

Як повідомили у пресслужбі ОДА, підтоплено 731 будинок та 712 підвалів. 69 осіб врятували з підтоплених будинків, з них 17 дітей.

Всього евакуйовано 136 осіб, з них 42 дітей.

Крім того, через паводки затоплено 1895 присадибних ділянок. Пошкоджено 916,85 га сільськогосподарських угідь.

Пошкоджено 10 ділянок автодоріг протяжністю 12,21 кілометра, 3,5 кілометра берегоукріплень та 17 мостів. Ускладнено або відсутнє автотранспортне сполучення з 6 населеними пунктами (Довгопілля, Конятин, Фошки, Стебні, Лустун Путильського району, хутір Серафинець Вижницького району).

Станом на 5:00 25 червня залишалися підтопленими 36 населених пунктів у семи районах (Вижницький, Путильський, Кіцманський, Новоселицький, Сторожинецький, Глибоцький та Герцаївський), а також будинки і частково вулиці у Чернівцях.

Без електропостачання шість населених пунктів, з них 4 частково у Путильському і Новоселицькому районах.

Порушено газопостачання у 9 населених пунктах області (Карапчів, Вашківці, Вали, Бабино Вижницького району, Зеленів, Чортория, Кальнівці, Нижні Станівці і Брусниця Кіцманського району).

Негодав вдарила і по насосній станції "Біла". Внаслідок підняття рівня води у річці Прут відбувся її перелив через дамбу та підтоплення 2 очисних галерей та 8 відстійників води насосної станції на площі близько 20 гектарів. На місці працюють представники місцевої влади, керівництво КП "Чернівціводоканал", УДСНС. Подача води у Чернівці здійснюється у звичайному режимі.

Тривають аварійно-відновлювальні роботи із укріплення пошкоджених ділянок дамби № 15Б у селі Банилів та дамби № 21 у Вижниці.

Рятувальників залучено до підвезення води, продуктів харчування для населення у важкодоступні місця підтоплених населених пунктів та відкачування води з підтоплених житлових будинків та домогосподарств. Відповідно до розпорядження місцевої влади, забезпечено цілодобове чергування шкільних автобусів на території області з метою перевезення населення із зон можливого підтоплення.

 

 

 

На випадок ускладнення ситуації, спричиненою погіршенням погодних умов, в Службі порятунку додатково приведено в готовність 123 одиниці спеціальної та аварійно-рятувальної техніки, котра, у разі потреби, буде залучена до ліквідації наслідків негоди, - інформує Управління ДСНС України у Чернівецькій області.

 

Фото і відео - ДСНС у Чернівецькій області