БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ   >>> 24 Червня 2020

Чернівецька ОДА проситиме в уряду компенсувати збитки, завдані буковинцям через повінь. Зеленський пообіцяв допомогу Західній Україні. Шмигаль відвідав лише Прикарпаття (ВІДЕО. ОНОВЛЕНО)

ЗБИТКИ ВІД СТИХІЇ / 
 
Президент Володимир Зеленський обіцяє допомогти людям, які постраждали від повеней у західних регіонах України.

Про це він заявив у відеозверненні.

"Хочу висловити щирі співчуття родинам загиблих під час негоди й повені на заході країни. Інших постраждалих громадян хочу запевнити – держава не залишить вас у біді. Ми обов’язково відновимо зруйновані дороги, мости та іншу інфраструктуру. Обов’язково вирішимо питання житла: або відновимо зруйноване, або знайдемо нове", – сказав президент.

Президент пообіцяв виділити фінансову допомогу. Каже, що кошти обов’язково знайдуть, хоча для цього знадобиться "не один мільярд гривень"
 
 
Влада Чернівецької області проситиме в українського уряду компенсувати збитки, що були завдані мешканцям Буковини під час паводку.

Про це голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук повідомив сьогодні у своєму відеозверненні у Facebook.

Він сказав, що повінь завдала масштабної біди мешканцям сіл Ревне і Стрілецький Кут Кіцманського району, - цитує чиновника МБ.

"Повінь принесла у ці села величезну кількість болота, багнюки, сміття, деревини. І знищили практично нормальне життя людей у цих селах", – повідомив Осачук.
 

 

Він додав, що сьогодні на засіданні Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля представники Чернівецької ОДА проситимуть компенсації цих збитків. 
 
До речі:
 
Денис Шмигаль оглянув найбільш затоплені райони Західної України

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль разом з Міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, Головою Державної служби з надзвичайних ситуацій Миколою Чечоткіним та Командувачем Національної гвардії Миколою Баланом здійснили обліт територій Івано-Франківської області, що найбільше постраждали від негоди, - інформує "Урядовий портал".

Як зазначив Прем’єр-міністр після обльоту, найбільш складна ситуація спостерігається в гірських районах, де найбільше постраждали дороги і мости, а доставка повітряним транспортом ускладнена погодними умовами.

«Видимість дуже обмежена, тому поки що дуже обережно наші пілоти гелікоптерами доставляють вантажі туди, куди зараз це дозволяють погодні умови. Перший гелікоптер, що несе майже 3 тони гуманітарного вантажу уже в дорозі і виконує свою місію», - зазначив Денис Шмигаль.

«Проінспектували також рівнинну частину. Зрозуміло, що ситуація критична. Фактично, затоплення перевершує масштаб 2008 року. Затоплена районна лікарня в місті Галич, проводиться евакуація хворих. Є певні ускладнення через те, що там є захворілі на коронавірус», - додав Прем’єр-міністр.

 
«Ми бачили зараз, що частина доріг затоплена і люди відрізані від цивілізації. Вода, хліб, продукти харчування, медикаменти — це основні речі, які ми сьогодні вже відправили вертольотом у Верховинський район», - додав він.

За словами Прем’єр-міністра, в першу чергу зараз треба рятувати життя і здоров’я людей, «зараз головний пріоритет – це евакуація до лікарень громадян, що опинилися на затоплених територіях».

Також він повідомив, що сьогодні о 14:00 буде проведено засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, де буде розглянуто питання виділення коштів для подолання наслідків стихії.

За інформацією ДСНС, в наслідок стихійного лиха в Івано-Франківській області підтопленими опинилися більше 200 населених пунктів. До 29 населених пунктів немає під’їзду.

Загалом в Івано-Франківській області зруйновано 110 км автодоріг, 1 850 м берегоукріплень та 90 мостів. В Івано-Франківській, Львівській та Чернівецькій областях пошкоджено 429,7 км автодоріг та 130 мостів. Порушено транспортне сполучення із 34 населеними пунктами.

В Івано-Франківській області загинуло три людини від стихії. Одна – зникла безвісти.