БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  СКАНДАЛИ   >>> 9 Червня 2020

В уряді закликали «привести в тонус» керівництво Чернівецької ОДА: Хотин має залишитися районним центром

ЛЯПАС ОСАЧУКУ /

Заступник міністра розвитку громад і територій В’ячеслав Негода закликав жителів Буковини "приводити в тонус" керівництво Чернівецької ОДА.

Про це він сказав сьогодні під час прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі, говорячи про ситуацію із децентралізаційними процесами в регіоні.

Зокрема, коментуючи пропозицію керівництва ОДА щодо варіанту нового районного поділу Буковини за принципом "одна область – один район", Негода вдався до іронії.

"Те, що перша пропозиція Чернівецької ОДА була, щоб створити один район на всю Чернівецьку область – це була унікальна пропозиція. Ми тільки думали, до якої області цей Чернівецький район "приєднати". Тому ви там інколи так само приводьте в тонус – ті, хто дає такі пропозиції", – сказав заступник міністра.
 

Раніше повідомлялося, що Чернівецька обласна державна адміністрація пропонувала Міністерству розвитку громад і територій перетворити Чернівецьку область на один район. 

 

Крім цього, в уряді вважають найбільш оптимальним варіант формування трьох укрупнених районів Чернівецької області, при цьому один із них – Хотинський – буде із центром у місті Хотині.

Про це сьогодні на прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі повідомив заступник міністра регіонального розвитку В’ячеслав Негода та народний депутат "Слуги народу" Віталій Безгін, пише molbuk.ua

Так, на запитання журналістки щодо децентралізаційних процесів у Чернівецькій області, Безгін коротко відповів: "Відповідь проста: Хотин – районний центр".

 

Водночас він додав, що Чернівецька ОДА має лише дорадчий голос у процесі формування нових районів.

"Тобто, є міністерство, є уряд, який подає постанову на Верховну Раду. Щодо пропозиції про "чотири райони": я нагадаю, хто був на консультаціях, перша пропозиція Чернівецької області була – "один район – одна область". Я ще пожартував, що Івано-Франківська область зрадіє такій пропозиції. Тому, дійсно, пропозиція поділу на три райони є найбільш обгрунтованою", – сказав нардеп.

Він також додав, що в уряді "не було особливих дискусій" щодо центру укрупненого Хотинського району.

"Що стосується центрів, є багато критеріїв, є населення, є інфраструктура, є логістична доступність, є безпекові питання. Але конкретно по вашій області у нас дискусії щодо Хотина як центру – її там особливо не було. Була дискусія по іншому центру – в тій гірській території. І в мене досі якісь внутрішні сумніви є. А тут – ОДА свою позицію надала, всі цю позицію в Києві заслухали, а далі – безпосередньо урядова постанова й голосування Верховної Ради", – повідомив Безгін.

Разом з тим, В’ячеслав Негода підтримав думку нардепа, додавши, що вона повністю співпадає із позицією Мінрегіону по Чернівецькій області.

"На уряд подано варіант із Хотинським районом. Якщо ви заперечуєте, щоб був такий варіант, то скажіть свої аргументи. В нас немає аргументів, щоби робити інший", – сказав Негода.

Нагадаємо, що під час зустрічі з мешканцями Сокирянщини 2 червня голова Чернівецької ОДА сказав, що пропонує об’єднати східні три райони Чернівецької області в один округ – Дністровський із центром у місті Кельменці.

Натомість активна громада Хотинщини категорично не погоджується із намірами оголосити Кельменці центром нового району.

Пізніше Хотинська районна рада звернулася до Чернівецької облради з проханням висловити недовіру голові Чернівецької ОДА Сергію Осачуку.